Zápisník kosmetické redaktorky – Masková mánie

„Po maskách sahám minimálně jednou týdně, pleti dokážou hodně pomoci. Aktuálně mě moc baví masky na oči.“ Zapomeňte na klasické pleťové masky, co se natřely a po deseti minutách smyly. Ty nejnovější mají netradiční textury i použití – a s pletí dokážou zázraky!

Kosmetička v kelímku

Přesně to je pro mě dobrá maska, výsledky jsou totiž viditelné ihned. Masky se během posledních pár let staly prodejním hitem, za což může hlavně vývoj textur. Báječné jsou třeba ty na olejové bázi – olejová noční maska se aplikuje přes krém na noc, a ráno je pleť jako miminko. Skvělá věc!

Nadchla mě i netradiční maska Ultimate Rose Serum Mask od Lancôme. Skládá se z perliček, které se těsně před použitím smíchají se sérem v jednorázových ampulích.

Hodně ráda mám také oční masky, což je vlastně trochu paradox, klasická pleťová maska se totiž k očnímu okolí nikdy nanášet nesměla.

Pokud oční masky ještě neznáte, rozhodně je zkuste, krásně vyhlazují vrásky v okolí očí a poradí si i s otoky a kruhy. A jak masky používat, aby fungovaly co nejlépe? Možná vám to bude příliš zavánět ezoterikou, ale já sama se řídím lunárním kalendářem. Masku vybírám podle fáze měsíce – když ubývá a má tvar C, sahám po maskách čisticích, když roste a má tvar D, volím regenerační. Funguje to!

Zdroj: lednová Marianne 2017
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.