Začněte se hýbat

„Zítra s tím začnu!“, „Tak od pondělí!“, „Říjen bude ideální!“... Podobné věty velmi často využíváme ve spojení se zahájením jakékoliv sportovní aktivity. Cítíme se odhodlaně, ale jakmile dojde na lámání chleba, jsme schopné najít si milion důvodů a výmluv, proč zrovna dnes není ideální den na tak zásadní životní zlom. Přečtěte si následující rady, které vám pomohou se k pohybu konečně odhodlat a vytrvat v něm.

Začnete s kamarádkou

Zlaté pravidlo, že ve dvou se to lépe táhne, platí u sportu snad dvojnásob. Dohodněte se s kamarádkou a začněte se vybrané sportovní aktivitě věnovat společně. Můžete se společně podporovat či porovnávat dosažené výsledky. Parťák na cvičení vás často k aktivitě vybičuje i v případě, že zrovna vy nemáte náladu a pokud byste na to byla sama, zřejmě byste cvičení v daný den odpískala. Sportů, kterým se ve dvou můžete věnovat, je nespočet, ať už si vyberete běh, cvičení ve fitku, plavání či taneční lekce.

Udělejte si radost

Rozhodnete-li se pro nový sport, udělejte si radost a nakupte si na něj nové vybavení, jako je například speciální obuv, nové oblečení či další pomůcky určené ke konkrétnímu cvičení. Pokud již na začátku do nové aktivity tímto způsobem investujete, motivace k aktivitě se zaručeně zvýší. Kdo by se nechtěl proběhnout ve zbrusu nových teniskách, či vyzkoušet právě zakoupené švihadlo s počítadlem. A to nezmiňuji, kolik úspor by přišlo nazmar.

Stanovte si cíl

Máte občas pocit, že vaše cvičení nemá žádný význam a nikam nesměřuje? Stanovte si hned na začátku cíl, kterého chcete dosáhnout. Nemusí se vůbec jednat například o shozené kilogramy či nabytou svalovou hodnotu. Zkuste si například realisticky vytyčit množství kilometrů, které daný měsíc uběhnete, kolik kliků v řadě zvládnete a podobně. Budete-li mít tento cíl pevně stanovený, cvičení vám půjde hned lépe.

Předveďte se

Ráda chodíte do fitness centra, ale občas vás přepadne záchvat lenosti a vy se ani za nic nemůžete k aktivitě dokopat? Zkuste si ve svém fitku vyhlídnout osobu, která vám připadá atraktivní a budete se před ní chtít předvést. Jakmile se takto stane, budete se se na svou pravidelnou návštěvu těšit, abyste demonstrovala, jaké pokroky jste ve svém cvičebním programu udělala. 

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.