Vycházejte dobře s učiteli svých dětí

Vybudovat si ideální vztah s učiteli svých dětí není nejjednodušší proces. Chceme se zapojovat, ale nebýt příliš aktivní, chceme pomáhat, ale neotravovat. V následujících řádcích si můžete přečíst rady, které z vás udělají před učiteli oblíbeného rodiče.

Buďte trpěliví

První školní týden není hektický jen pro vás a vaši ratolest, ale pochopitelně také pro učitele. Kromě zvykání si na nové žáky musí řešit mnoho dalších úkolů týkajících se nákupu pomůcek, učebnic a dalšího vybavení. Snažte se tedy učitele nezatěžovat zbytečnými otázkami a šetřete si je na první třídní schůzku, kde vám jistě samotní vyučující spoustu případných nejasností osvětlí. Pokud přeci jen do schůzky nevydržíte a váš problém je urgentní, obraťte se na učitele pomocí emailu a pokuste se dohodnout případné setkání v určených konzultačních hodinách.

Neoznamujte jen negativní zprávy

Učitelé se často setkávají s tím, že se jim na emailovém účtu množí nespokojené zprávy od rodičů, z nichž každý má svou konkrétní připomínku (musíme si uvědomit, že v průměrné třídě je okolo dvaceti pěti dětí a tudíž není zcela v učitelových silách, aby plně uspokojil specifické potřeby všech). Zkuste se na situaci podívat z opačné strany a naopak pošlete email s pozitivním vzkazem, kde se zaměříte na to, co si vaše robátko ve škole chválí, o čem vám doma vypráví a na co se těší.

Noste zásoby

Kromě základního školního vybavení se dnes čím dál tím více setkáváme i se speciálními požadavky, co by dítě mělo do školy přinést. Může se jednat o papírové ubrousky, mýdlo, papír a podobně. Pro jednotlivce se jedná jen o minimální výdaj, který však může ušetřit značné finanční prostředky vaší školy, které poté mohou být využity na jiné položky, které vaše děti během výuky ocení. Pokud vás tedy ve škole požádají, abyste za své dítě donesli balík toaletního papíru, snažte jej opravdu donést a případně vzít i něco navíc. S tím nikdy nemůžete udělat chybu.

Projevte zájem

Někteří rodiče považují vyzvednutím dětí ze školy svou ‚rodičovskou službu‘ za kompletně ukončenou. Tento přístup ale není úplně ideální. Rodiče by se měli aktivně zajímat o dění ve škole a účastnit se alespoň třídních schůzek či dalších akcí. Pokud máte například zajímavé zaměstnání, zkuste škole nabídnou například pořádání workshopu nebo alespoň krátké ukázky svých dovedností.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.