Vybírejte dárky chytře a snadno

Konec listopadu se pomalu blíží a s ním i nastupující vánoční horečka spojená s nákupem vánočních dárků. Pokud se při představě plných nákupních center, front a nepřeberného množství nabízeného zboží již dnes stresujete, zkuste se inspirovat našimi tipy a nápady na hezké dárky, které potěší.

Do 500 Kč

Mnoho z nás v rámci vánočních svátků obdarovává kromě svých nejbližších také množství kamarádů či známých. Vzhledem k jejich počtu je často nutné dodržet stanovený rozpočet. Krásné dárky, které udělají zaručeně radost, pořídíte ale i v této cenové rovině. Kamarádku jistě potěšíte zajímavou knihou, skvělým tipem jsou také například limitované vánoční kosmetické sety, které prodává třeba Sephora. Letošní design s lištičkou je obzvlášť vydařený. Pánským zástupcům zaručeně vykouzlíte úsměv na rtech kvalitními designovými ponožkami, které se stávají pomalu ale jistě povinnou výbavou každého gentlemana.

Do 1 000 Kč

V rámci výběru dárků je, zvláště u těch finančně nákladnější, dobré promyslet, zda obdarovaný daný dárek využije a ocení. Než se tedy uchýlíte ke zbrklému nákupu první věci, která vás zaujme, doporučujeme vám zamyslet se nad zálibami člověka, pro kterého dárek pořizujete, nad tím, jak rád tráví čas, případně jaký vyznává styl. Vymýšlíte dárek pro milovníka kvalitních čajů? Kupte mu zajímavou designovou sadu na jeho přípravu. Pokud chcete obdarovat blízkého vousáče, jistě nešlápnete vedle s krabičkou plnou výrobků a produktů zajišťujících dokonalý vzhled jeho plnovousu. Milovníka fotografií a sociálních sítí zaručeně dostanete sadou připínacích čoček na smart phone, které přemění každou fotografii v umělecké dílo.

Do 5 000 Kč

Pokud si stanovíte rozpočet na koupi dárku do 5000 Kč, vaše pole působnosti se značně rozšiřuje. V tomto okamžiku s vyplatí investovat do kvalitních a například designových výrobků, které by si obdarovávaný například sám nepořídil. Ideálním tipem jsou produkty z dílen českých designerů nebo návrhářů. Zkuste se zaměřit na originální bytové doplňky nebo ručně vyráběné šperky. Chcete-li konkrétní osobu obdarovat výrobkem, který například souzní přímo s jeho zálibou, zkuste se společně nejdříve o této volbě pobavit, abyste ve výsledku neinvestovali do něčeho, čím obdarovaný již disponuje či do něčeho, co se mu v dané chvíli nehodí.

Nad 5 000 Kč

Disponujete-li větší částkou, kterou chcete investovat do skutečně nákladného dárku, neuděláte chybu, pokud své úspory vložíte například do dovolené či zahraničního výletu se svým partnerem, sourozencem nebo dalším blízkým. Nemusíte nutně platit celý pobyt, radost jistě udělá i věnovaná letenka a podobně. Jen pamatujte na to, že pokud darujete zájezd, vždy vybírejte až vzdálenější termín, aby si vámi obdarovaný stihl na tento výlet udělat čas a nemusel vše řešit ve stresu na poslední chvíli.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.