Urban jungle, aneb užijte si zeleň i uvnitř bytu

Ne nadarmo se říká, že zelená uklidňuje. Louky, lesy, městské parky a další zelené plochy patří mezi hojně vyhledávaná místa, kam lidé chodí za odpočinkem a relaxací. Co když ale žijete uprostřed velkého města, v bytě bez zahrádky, ale i přes to chcete mít bezprostřední kontakt s přírodou? Udělejte si svou vlastní zahrádky přímo u vás doma!

Zkuste si na instagramu vyhledat hashtagy jako #urbanjungle, #indoorgarden, #pokojovky a další. Budete překvapeni, kolik inspirace, jak ozelenit vás městský byt, na vás vyskočí. Nemusíte se obávat, že k vybudování této zelené oázy bude třeba velkého kapitálu a rad odborníků. Naopak, v tomto případě záleží čistě na vaší fantazii a vašem vkusu. Zkuste začít malými nenáročnými sukulenty, které nevyžadují mnoho péče. Uvidíte, že jakmile začnete s jedním zeleným prvkem, nebudete chtít přestat.

Na rostlinách je úžasná jejich pestrost. Zatímco například u výběru kousků do vašeho šatníku je příhodné, aby se dbalo na to, zda spolu jednotlivé prvky nějakým způsobem korespondují a ladí k sobě, rostliny v rámci domácí dekorace naopak vyzývají k nesourodosti. Vždyť ani v opravdové džungli není zeleň uspořádaná pečlivě podle určitého druhu. Nebojte se tedy popustit uzdu fantazii i ve vašem bytě. Klidně postavte velkou palmu vedle malého sukulentu, uvidíte, že se obě rostlinky spolu vzájemně krásně doplní a vy tak vytvoříte relaxační koutek přímo u sebe v pokoji.

Hrát si můžete také s designem nádob, do nichž své rostliny umístíte. Ať už budete chtít skombinovat klasické květináče, staré plecháčky, lahve nebo třeba dřevěné bedýnky, určitě nešlápnete vedle. Navíc, inspirace je na internetu požehnaně. Pokud vás toto téma blíže zajímá, určitě stojí za to investovat do knihy Urban jungle, kterou u nás vydává nakladatelství Grada.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.