Udělejte si čas na své zájmy

Máte pocit, že se váš život v posledních letech rozdělil pouze na dvě části, a to na práci a starost o domácnost? Pokud ano, nastala ta správná doba, abyste si udělali čas pouze na sebe.

Z nepříjemné rutiny vás může vysvobodit například relaxační víkend ve wellness hotelu, zkuste se však zamyslet a najít si pro sebe činnost, které se můžete věnovat pravidelně a s radostí se k ní vracet. Nebojte se zapřemýšlet i nad aktivitami, které pro vás byly do této chvíle velkou neznámou. Nezapomínejte, že člověk se učí novým věcem po celý život. Nechte se společně s námi inspirovat doporučenými koníčky a zálibami, které oživí vaše dny.

Sportujte

Neděste se, pod sportem se nemusí ukrývat jen nekonečné hodiny strávené ve fitcentru. Zkuste oslovit kamarádky či kolegy z práce a společně si vyberte sportovní disciplínu, které se můžete pravidelně věnovat. V období letních měsíců patří mezi oblíbené sportovní aktivity například beach volejbal, pétanque, pro náročnější z vás například golf. Celoroční zárukou kvalitního pohybu je bez pochyby squash či badminton.

Tvořte

Patřila jste již na základní škole k milovnicím rukodělných aktivit a pracovní činnosti patřily k vašim oblíbeným předmětům? Oprašte svůj zapomenutý um a talent a přihlaste se do kurzů keramiky, košíkářství či kreslení. Uvidíte, že dvě hodiny kreativní činnosti týdně vám pomohou vyčistit hlavu a navíc získáte krásné a originální předměty, kterými můžete podarovat své blízké.

Pěstujte

Doma vypěstovaná bio zelenina patří v posledních letech k nejžhavějším trendům. Proč tedy nespojit zábavné s užitečným a nezaložit si svou vlastní zeleninovou zahrádku, o kterou se díky vidině kvalitní a zdravé stravy budete s láskou starat. Pokud nebydlíte v domě se zahrádkou, nezoufejte. Lahodné ředkvičky, salát či rajčata můžete bez potíží pěstovat i v korýtkách a květináčích na svém balkóně. Uvidíte, že vámi doma vypěstovaná mrkvička bude chutnat mnohem lépe, než ta, kterou koupíte v supermarketu.

Tančete

Vzpomínáte s láskou a úsměvem, jak jste ve svých patnácti letech navštěvovala taneční? Nezůstávejte pouze u vzpomínek a zkuste se zapsat do tanečních kurzů pro dospělé. Nejen že oprášíte dávno zapomenuté taneční kroky (a možná i společenské oděvy a boty), ale jak je dobře známo, tanec probouzí vášně, které vy a váš partner jistě rádi přivítáte. Pokud jste zrovna single a nebo se vám jen nepodaří svého partnera přemluvit, existuje řada kurzů věnujícím se pouze nepárovému společenskému tance, které tam můžete navštěvovat nezávisle na další osobě.

Vzdělávejte se

Ideální situace nastane tehdy, pokus se vaším koníčkem stane činnost, díky které se zároveň vzděláváte. Ideální aktivitou, která spojuje oba požadavky, se může stát výuka cizích jazyků. Ať už si chcete oživit jazyk, jehož základy ovládáte anebo se rozhodnete, že začnete studovat jazyk nový od úplných začátků, ani v jednom případě neuděláte chybu. V dnešním propojeném světě se člověk bez znalosti cizích jazyků neobejde a jistota, že si můžete na dovolené objednat večeři v jazyce dané země, patří nepochybně k nesporným benefitům.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.