Tuhle chybu už neudělám

Živí je krásná tvář a pevné tělo, některé z nich už desítky let. Povolanější odbornice na krásu a zdravý životní styl nenajdete. Na co si dávají pozor a bez čeho se neobejdou slavné herečky a zpěvačky?

 

Keira Knightley (31)

Změna účesu třikrát ročně? Už ne

„Kvůli rolím jsem vyzkoušela snad všechny barvy a střihy, co si dovedete představit, a skončilo to tím, že mi začaly šíleně padat vlasy. Testovala jsem nejrůznější produkty na posílení růstu, ale nepomáhalo nic, posledních pět let jsem musela nosit paruky. Vlastně mě zachránilo až těhotenství, mám pocit, že mi tak desetkrát zhoustly vlasy,“ prohlásila britská herečka loni v srpnu.

Co jí funguje:

Má sice za sebou hned několik velkých kosmetických kampaní, v civilu je ale spíš bezúdržbový typ: „Když jsem v New Yorku, vždycky mě překvapí, kolik lidí tu má udělané vlasy a nehty, v Británii to máme jinak.

Jakmile jsem příliš uhlazená, přijde mi, že to nejsem já, jako bych něco předstírala. Make-up musím mít vždy co nejpřirozenější. Aktuálně přímo miluju ten od Chanel.“

Kylie Minogue (48)

S botoxem už to nepřeženu

Doba pokročila, zaskočit si párkrát do roka připíchnout trochu botoxu do čela nebo zlikvidovat nosoretní rýhy hyaluronovou výplní je dnes běžné nejen pro celebrity. Jen se o tom stále nechce nikomu moc mluvit. Jednou z výjimek je Kylie Minogue, injekce jí prý krásně pomohly vyplnit tvář v místech, která působila příliš vychrtle. Jen dnes už ví, že se to nesmí přehnat – v minulosti se dočkala kritiky, protože působila příliš uměle. Dnes přizná vrásky na čele a kolem očí a vypadá přirozeněji.

Co jí funguje:

„Občas nečekaně zahlédnu svou nenalíčenou tvář na Skypu nebo chytrém telefonu a mám chuť zařvat: Kdo to sakra je? Někdy si připadám ne jako čtyřicátnice, ale jako devadesátnice.

A tak dělám, co se dá.“ V budoucnu by se prý nebránila ani skalpelu. „Líčíme se, barvíme si vlasy a trháme obočí, abychom vypadaly dobře tak dlouho, dokud to jde. Přece nebudu pokrytec a nebudu tvrdit, že já pod kudlu nikdy nepůjdu! Líbí se mi, jak vypadá herečka Jane Fonda. A ta se za facelift nikomu neomlouvá,“ říká Kylie.

Jennifer Aniston (48)

Více je méně. I v líčení a péči

„Dřív jsem to občas přehnala s líčením, dnes jsem umírněnější. Znáte pravidlo, když jdete z domu, zastavte se u zrcadla a odeberte jeden šperk? Já dělám to samé s make-upem, ubírám,“ říká Jennifer Aniston. Herečka, která se i pěkných pár let po čtyřicítce pravidelně dostává na přední místa žebříčků nejkrásnějších lidí planety, je u estetického lékaře samozřejmě pravidelně, na injekce krásy ale nechodí. „Když to přeženete, působí to jako svalová atrofie v tváři. A po tom fakt netoužím,“ vysvětluje.

Co jí funguje:

Jennifer si ráda dopřává přístrojová ošetření typu Exilis. „Když netrénujete svaly na obličeji, poklesnou.

A tak jim dávám zabrat, nechávám je stimulovat radiofrekvencí,“ říká. Kromě toho jí zdravě, ale nepřehání to. „Vyškrtnout z jídelníčku mléčné výrobky jsem nedokázala, na to příliš miluju sýry. Jasně, omezila jsem lepek, ale nejsem celiak, je to spíš o marnivosti – kdo by nechtěl vážit méně?“

Meryl Streep (67)

Už se tak neřeším

„Vždycky jsem nenáviděla svůj nos, ale teď už ne. Je to podobné jako s váhou – příliš mnoho mladých hereček je posedlých tím číslem, přemýšlejí nad ním hodiny. Přitom právě v odlišnosti je síla, kvůli ní vás nakonec někdo obsadí.“

Co jí funguje:

Meryl vypadá neuvěřitelně mladistvě, kosmetiku ale nijak zvlášť neprožívá. „Nikdy jsem neměla ráda příliš mnoho make-upu, je to, jako být pod závojem. S nákupem péče to nepřeháním, na Oscarech vždycky člověk dostane zadarmo strašně moc produktů, vystačí mi to na zbytek roku.“ Co ale herečka řeší, je jídlo, dopřává si ho výhradně v biokvalitě. Čas od času testuje různé diety, ale vždycky prý jen do té doby, než ji čeká velké rodinné vaření. „Myslím, že jídlo připravené s láskou postavě neuškodí,“ tvrdí.

Kristen Stewart (26)

Radši budu cool než krásná

„Dneska už vím, že hydratovaná pleť je základ.

Na suché kůži nebude make-up nikdy vypadat dobře, a tak se stále něčím mažu. Vždycky si vzpomenu na Bena Stillera, jak ve filmu Zoolander říká, že vláčná pleť je základ krásy,“ tvrdí.

Co jí funguje:

Na červeném koberci je prý raději za cool než za hezkou.

„Spousta lidí chce být za krásné – a to je pěkná nuda. Pokud mě znáte, asi víte, že miluji smoky eyes.

A tužky z Top shopu. Pokaždé, když tam jdu, koupím si jich nejmíň pět.“ Vlasy si prý herečka rozhodně nemyje denně. „Mám ráda, když jsou trochu mastné a lesknou se, nejlépe vypadají druhý a třetí den.“ Na rozdíl od vlasů lak na nehty nebo rtěnka rozhodně lesklé být nemusejí.

„Víc mi sedí mat. Miluju laky Chanel, ale vždycky je na závěr překryji matujícím nadlakem.“

Julia Roberts (49)

S pinzetou opatrně

„Nejhorší věc, co jsem udělala, bylo, když jsem si obočí vytrhala příliš do tenka. Naštěstí dorostlo! A co se týče make-upu, zažila jsem osmdesátky a nic horšího než bílý korektor mě snad už nepotká.“

Co jí funguje:

Herečka ráda experimentuje s barvou vlasů. „V poslední době miluju blond. Hlavně proto, že šedé odrosty pak nejsou tolik vidět.“ Julia je přesvědčená, že v tom, jak vypadá, hraje velkou roli jídlo: „Jím bezlepkově.

Myslím, že právě díky stravě působí moje pleť tak elasticky a mladě. A taky mám osvědčený trik na zhrublou kůži nohou – důkladně namažu paty olivovým olejem a navléknu si ponožky. Moje chodidla pak vypadají skvěle.“

Zdroj: dubnová Marianne 2017
Autor: Petra Šroubek Pohlová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.