Trend - Chvála culíků

Chcete být tuto sezonu skutečně trendy? Vsaďte na culík! Jen ho pojměte sofistikovaněji než jindy – i když to na první pohled nevypadá, tento účes je velmi variabilní. Dáte přednost messy stylu, klasice, nebo eleganci?

Víkend uprostřed týdne

Není nic jednoduššího aneb když se z pohodlné víkendové klasiky stane trend. Vlasy nechte po umytí volně uschnout na vzduchu, pak si udělejte nízký culík v týle, a když ho budete stahovat gumičkou, neprotáhněte celý jeho konec, ale nechte ležérně vykukovat jednoduchou smyčku.

Lesk & elegance

Není culík jako culík. Skutečně elegantní variantu vytvoříte jen z krásně hladkého základu dokonale odrážejícího světlo. Vlasy proto nejprve doporučujeme vyhladit žehličkou, a pak je jednoduše nenápadnou gumičkou dole sepnout v týle. Necháte-li vykukovat špičky uší, stejně jako je tomu u modelky na obrázku, získáte zajímavou variantu s křehce elfím půvabem. Aby účes vydržel perfektní celý den, uhlaďte jej olejovým sérem (např. Elixir Ultime od L’Oréal Professionnel).

Profi výbava:

Gumičky

Gumičky připomínající šňůru telefonních přístrojů si vaše vlasy zamilují, protože jsou maximálně šetrné a nijak je nezatěžují. Mají ale i další výhodu, nedělají na culíku nehezký zlom. K dostání v mnoha odstínech, my doporučujeme transparentní variantu, hodí se ke všemu.

Čelenky jsou zpět!

A nejen ony, i stuhy ve vlasech slaví velký návrat, k vidění byly na přehlídkách značek Miu Miu nebo Oscar de la Renta. Výhody? Saténová mašle dokáže z obyčejného culíku vykouzlit výrazný účes, který vyzní nejen s večerními šaty, ale třeba i s absolutně jednoduchým bavlněným trikem, se kterým vytvoří zábavnou hru kontrastů. Culík můžete stáhnout a ozdobit mašlí, skvěle ale bude vypadat, i když necháte oba konce stuhy volně splynout s dalšími vlasy.

Sporty chic

Tenhle cop, který zaujal publikum na přehlídce Céline, se inspiruje oblíbeným účesem z posiloven a fitness center. Jak na to? Vlasy ve středu hlavy stáhněte do pevného culíku a stáhněte je gumičkou. Pak můžete klasicky splétat ze tří pramenů nebo třeba kolem sebe stáčet jen dva prameny – na konci opět zafixujte gumičkou. V posilovnách jsou k vidění gumičky spíše výraznější, můžete v horní a spodní partii použít jinou barvu, do práce asi raději zvolíte černou klasiku jako modelka… Na závěr uhlaďte poletující vlasy dlaněmi, do kterých nastříkáte lak na vlasy.

Asijská inspirace

Culík evokující japonské samuraje vyžaduje dokonale hladké a lesklé vlasy. Jak na něj? Nejprve vlasy vyfoukejte dohladka, pak culík povytáhněte tak, aby nad gumičkou vytvořil hladký váleček, který dotvarujete prsty a uhladíte speciálním krémem. U delších vlasů můžete vytvořit válečků víc a zafixovat je sponkami. Nezapomeňte na závěr účes přestříkat lakem na vlasy s vysokým leskem, bude efektnější a déle vydrží.

Prsty jsou nový hřeben!

Klíčovým trendem roku 2016 je nedbalost a té hřebenem nikdy nedocílíte, tu správnou dávku lehké rozcuchanosti jim dodáte prsty. Hitem je také matná textura, k jejímu zvýraznění můžete použít jednoduchý trik – sprej posilující texturu nastříkejte do délek vlasů, prohrábněte je a vytvořte chaotický culík. Kombinaci slamáku a lehounce rozcuchaných vlasů proslavila Brigitte Bardot. A letos si tuhle klasiku opět užijeme ve velkém!

Pramen jako druhá gumička

Zkuste jednoduchý trik vlasových stylistů: vlasy sepněte do nízkého ohonu, čím bude nedbalejší, tím to bude lepší, a pak ze spodní části jeden asi centimetrový pramen oddělte a obtočte ho okolo gumičky. Konec pramínku zafixujte pod culíkem vlásenkou.

Silná dvojka

Jednoduché slamáky v pánském stylu tvoří s ženskými culíky dokonalou kombinaci! Culík by měl být v tomto případě co nejnižší, téměř na zadní straně krku. A uši nechte zakryté vlasy.

Zdroj: březnová Marianne 2016
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.