Šťastné náramky

Když začala Madonna před deseti lety nosit červenou šňůrku na zápěstí, všichni si ťukali na čelo. Dnes jsou spirituální šperky obrovský trend.

Zpěvačka byla tehdy nadšenou vyznavačkou učení kabala a věřila, že právě červená nitka ji ochrání před zlem. Dnes jsou ezoterické šperky typu červená šňůrka, taoistické korálkové náramky nebo třeba hinduistická dlaň globálním hitem. Nosí je spousta žen a vlastně ani moc nevědí proč.

Odpustek na zápěstí

O šperky jde přitom vlastně až ve druhé řadě. Třeba newyorská značka Satya proklamuje, že jejich kousky dodají nositelkám sílu a motivaci. Duchovní a léčebné účinky slibují i české designérky značky Mooyyy. Místo diamantů, safírů či rubínů se používají výrazně levnější suroviny jako lávové kameny nebo semeno z posvátného stromu rudraksha. Na ceně to ale většinou znát není, vše se rituálně navléká a nechává světit, což není zadarmo. Jenže kde končí duchovno a začíná byznys?

Spirituální motivy frčí i v tetovacích salonech. Nadšeným jogínkám ale bohužel nedochází, že karmické tetování bude za patnáct let úplně stejně trapné jako dnes tribalové motivy z devadesátek nebo proslulé motorkářské zadkové paroží vykukující z bokovek. (Vím, o čem mluvím, sama zrovna chodím na laser.) A jestli přežijí ezoterické šperky? Těžko říct, ale co si budeme vyprávět, diamanty jsou věčné a korálkový náramek po vás asi vnučka jednou nezdědí.

Zdroj: zářijová Marianne 2017
Autor: Denisa Přikrylová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.