Řasenková mánie

Éra uměle prodloužených řas připomínajících řídnoucí štětiny se pomalu blíží ke konci. A není divu – nejnovější řasenky toho umějí tolik, že si na prodlužovací studia ani nevzpomenete.

Když jedu MHD do práce, občas si přestanu číst knížku a prohlížím si lidi kolem. Celkem často mě zarazí ženy s řasami jako kartáče, někdy mám pocit, že bude stačit, když zamrkají, a odfoukne mne vítr. Jiným se zase na očích střídají různé délky – krátké řídké řasy střídají ty silné a dlouhé, majitelky si totiž nestihly dojít na doplnění.

Ne, nemyslím si, že by prodlužování a zahušťování bylo úplně špatné, když s řasami pracuje skutečný profík s citem pro věc, hlídající kvalitu materiálu, vypadá výsledek skvěle. Ovšem snaha po maximálním efektu za co nejnižší cenu působí lacině, stará dobrá řasenka je často mnohem lepší řešení.

1. PROČ HNED VYSCHNE?

Neznám ženu, která by neměla jedinou řasenku.

Tahle tyčinka s kartáčkem totiž očím dodá to, co obrazu rám – zvýrazní je a zkrášlí. Tedy ne vždy. Často od kamarádek slýchám, že si vybraly špatný produkt, že investovaly spoustu peněz do slavné značky a pod očima pak mají šmouhy nebo černé nadrobené tečky. Proč se něco podobného děje? Řasenka může být stará či vyschlá, ale dost často jí k tomu pomáháme špatným zacházením. Odborníci radí měnit řasenku každé dva měsíce, do náplně se totiž dostává prach, vzduch a špína. I z tohoto důvodu je lepší vyvarovat se oblíbeného pumpování, kvůli kterému se do řasenky dostane více vzduchu a ona pak vydrží méně. Raději kartáček vytahujte plynulým, šroubovitým pohybem a stejně ji i zavírejte.

2. OPRAVDU JI UMÍTE POUŽÍVAT?

Že na tom nic není? Vždycky je co zlepšovat.

Vizážistka Lucia Gibodová doporučuje dát si před líčením očí zrcátko pod bradu a dívat se dolů. Kartáčkem pak dělejte pohyby ve tvaru Z, tzv. cik cak, díky tomu se barva dostane až ke kořínkům a řasy budou rovnoměrně namalované.

Pokud máte problémy s nanášením a chcete se vyvarovat flíčků na kůži, můžete zkusit protektor, speciální plastový nástroj ve tvaru lopatky, který stačí přiložit pod nebo nad víčko. Tuto praktickou věc seženete například v prodejnách Profimed u značky Tweezerman, stojí okolo 250 Kč.

3. BEZ OTRAVNÝCH ŠMOUH

Důvodem, proč je řasenka rozmazaná, i když si nemnete oči a jste úplně v klidu, je mastné oční okolí – buď nenecháte dostatečně vstřebat oční krém, nebo se odličujete olejovým přípravkem. Jako první pomoc skvěle funguje lehounké zapudrování víček sypkým transparentním pudrem. A jestli se vám někdy stane, že se řasenka rozmaže při malování (např. při kýchnutí), stačí vatovou tyčinku namočit do micelární vody a šmouhu jednoduše a snadno odstranit.

4. JAKOU ŘASENKU VYBRAT?

Najít řasenku, která vám bude vyhovovat po všech stránkách, je výhra. Jak postupovat, abyste si při nákupech nepočínala metodou pokus a omyl? Nejprve si uvědomte, jaké řasy máte a jaký výsledek od řasenky očekáváte. Je pro vás důležité prodloužení, objem (neboli zhuštění), natočení, či výrazný barevný vzhled? Nebo snad vše v jednom? Mimochodem, řasenky se od sebe liší nejenom složením, ale také kartáčky, ty jsou vyrobené buď z jednoho kusu plastu – tzv. polymerové –, nebo klasické, s plastovým držákem a kartáčkem z vláken. Polymerové mají tu výhodu, že při líčení řasy dokonale oddělují, klasické kartáčky zase skvěle zhušťují. Existují i speciální tvary jako koule (s těmi můžete pracovat všemi směry), v jednu dobu byly oblíbené hřebínky.

5. ODLIČOVÁNÍ BEZ NÁSILÍ

Nejšetrnější postup? Naneste odličovač na vatový tampon, přiložte k víčku, nechte pár sekund působit a pak jemně stáhněte. Hlavně žádné drhnutí! Vynikající jsou micelární vody, odolnější líčení, zejména voděodolné, zvládnou dvousložkové odličovače. A pokud patříte k milovnicím přírodní kosmetiky, skvělý na odličování je kokosový, mandlový nebo jojobový olej.

Chcete, aby vám řasenka hned nevyschla? Zapomeňte na oblíbené pumpování štětečkem, tím do ní zbytečně dostáváte vzduch. ZVÝRAZNĚNÍ Máte pocit, že žádné řasy nemáte? Volte řasenky s výraznými pigmenty a hi-tech kartáčky! Dělají se vám při líčení skvrny? Zkuste speciální plastovou lopatičku, ochrání víčka.

Zdroj: březnová Marianne 2016
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.