Půvab svěžesti

Víte, co nejvíc přidává roky? Ne, vrásky to nejsou. Mnohem víc škodí nezdravá barva a viditelné stopy únavy. Víme, jak pleť udržet svěží bez ohledu na věk a pracovní stresy. Naučte se těchto sedm triků.

1. Příprava je základ

V Asii mají ženy dokonalou pleť. Jen geny za tím nehledejte, Asijky perfektně ovládají umění vrstvení péče. Jak na to? Aby pleť mohla přijímat všechny pečující produkty, používejte chytré lotiony, co se aplikují hned po odlíčení a dokonale ji napumpují. Mají tekutou, mírně gelovou konzistenci a obsahují vysoké procento hydratačních, zjemňujících a regeneračních látek, nechybějí ani vitaminy a antioxidanty. Díky nim pokožka okamžitě získá novou energii a lépe přijímá sérum a následně i krém. Lotion se nanáší buď prsty, jemným vklepáváním, nebo vatovým tamponkem.

2. Malý velký hollywoodský trik

Při prohlížení fotek z červeného koberce jste si určitě všimla, jak pleť hereček a modelek dokonale září. A není to jen díky všudypřítomnému třpytu diamantů. Vizážisté hvězd jednoduše milují rozjasňovač. Ten může mít buď tekutou, mastnou, nebo pudrovou konzistenci, pokaždé ale obsahuje vysoké procento rozjasňujících pigmentů odrážejících světlo. Nejlépe vypadají na horní půlce lícní kosti, pod obočím, na hraně nosu a nad horním rtem. Pro přirozený efekt je bříšky prstů vklepejte do ztracena.

3. Ultra rychlé zjemnění

Chcete zdravější kůži hned teď? Vsaďte na exfoliaci! Díky obroušení se odstraní suché šupinky, pokožka se zjemní, vyhladí a získá zdravou barvu. Exfoliaci můžete provádět i několikrát týdně – například jemnými peelingovými pudry. Ty mají práškovou konzistenci a při styku s vodou vytvoří jemnou obrušující emulzi. Pokud vám mechanický peeling připadá příliš razantní, zkuste ty enzymatické. Jsou jemnější, a dají se proto použít i na citlivou pleť! Jak fungují? Obsažené enzymy a speciální látky rozpouštějí starou kůži a aktivují kožní buňky k rychlejší obnově.

4. Tvářenkový trik

Bronzer a tvářenka jsou základem letního make-upu, dohromady působí neskutečně efektně.

Tmavší barvu – bronzer – naneste pod hranu lícní kosti, čímž ji zvýrazníte a opticky zúžíte obličej. Pak nanášejte tvářenku, k bronzovému odstínu nejlépe ladí jemná růžová a korálová. Přirozeně vypadají krémové tvářenky, určitě je doporučujeme všem ženám po čtyřicítce. Nezvýrazňují vrásky a krásně se přizpůsobí sušší pleti. Navíc díky nim tvář vypadá velmi svěže, trochu jako po dlouhé procházce.

5. Důmyslná oční masáž

Investujete do drahých očních krémů, a přesto vás stále trápí vrásky v očním okolí? Zkuste Foreo Iris, speciální přístroj na jemnou masáž. Oční okolí masíruje pomocí střídavé technologie T-Sonic, což je, jako byste krém jemně, ale přitom velmi intenzivně vklepávala bříšky prstů. Je to velmi rychlé, na každé oko stačí 30 sekund!

6. Relax s maskou

Pleťové masky jsou v posledních pár letech opět hitem. Aby ne, když je díky nim viditelný okamžitý efekt. Pokud cítíte, že je vaše pleť unavená a mdlá, maska pomůže okamžitě. Pár minut, a pokožka je vyčistěná, vyhlazená, zářivější a vy můžete na party nebo do divadla. Ještě lépe ale bude maska fungovat, když si na ni uděláte čas. Naneste ji na čistou a odlíčenou pleť a na deset minut si lehněte, zavřete oči, nohy dejte o něco výš než hlavu – třeba si je podložte polštářem.

Nebo si masku dopřejte ve vaně, při koupeli. Výsledný efekt bude díky tomu ještě výraznější.

7. Promyšlená péče

Estée Lauder, zakladatelka stejnojmenné značky, vždycky tvrdila, že rozzářená pleť je základem krásy.

A právě proto tady vytvořili kosmetickou řadu, která má záři přímo ve jméně, Genuine Glow. Najdete v ní hydratační pečující balzámy na tvář a oči, jiskřivou barvu na rty a tváře, rozjasňovač na oči a olejovou barvu na rty. Produkty samozřejmě můžete používat samostatně, ale když se zkombinují, je výsledek prostě dokonalý – budete hned působit mladší. Doporučujeme!

Zdroj: srpnová Marianne 2016
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.