Provětrejte šatník

Také se vám občas stane, že otevřete svou šatní skříň a vyvalí se na vás množství nesourodých módních kousků, z nichž jste některé měla na sobě naposledy minimálně před pěti lety? Pokud je vám tato situace povědomá, možná nastal ten správný čas na velké třídění šatníku. A to bez milosti.

Třídění šatníku není záležitostí dvou hodin, před samotným úkonem je třeba si předem naplánovat čas tak, abyste si na tuto aktivitu vyhradili alespoň jeden den. Aby bylo třídění skutečně komplexní a účinné, je ideální, abyste si prošla opravdu celý šatník a podívala se na něj jako na celek.

Prvním faktorem, který je v rámci výběru oblečení, které si necháte a které ne, je velikost a střih. Abyste si udržela šatník co možná nejvíce funkční, vyřaďte ty kousky, které vám nesedí, ať už jsou příliš malé, nebo na vás plandají a nebo vám dělají například zbytečně velká ramena.

Důležité je brát v potaz také stav vašeho oblečení. Snažte se na šatník podívat objektivním pohledem, bez zbytečné nostalgie a říct si, zda je dané oblečení skutečně ještě ve stavu, kdy si jej obléknete. Řeč je například od starých, opraných kalhotách, vytahaném svetru či tričku s dírkou.

Projde-li vaše garderóba touto primární selekcí, přichází čas na zapojit do třídění otázku stylu. Možná, že se ve vaší skříni vyskytuje několik pěkných, kvalitních kousků, které jsou jako nové, ale zkrátka nezapadají do celkové představy vašem o módní stylu. Rádi se těmito módními úlovky kocháte, ale sama moc dobře víte, že je jen stěží někdy oblečete. Jakmile si tuto skutečnost uvědomíte, je načase, aby i tyto výstřelky uvolnily místo mezi regály.

Vytříděné oblečení nemusí nutně skonči na dně koše. Zkuste uspořádat domácí bazar pro kamarádky, které si jistě i za drobný příspěvek některé vybrané kousky rády rozeberou. Dobré je využít také stánku vinted.cz, kde můžete své oblečení prodávat v rámci uživatelské komunity. Vybrané části šatníku lze také věnovat na dobročinné účely například prostřednictvím kontejnerů Diakonie.

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.