Podkladové báze a proč je používat

Podkladové báze pod make-up neboli primery jsou žhavým trendem již několik sezón. Přesto se však najde dost z nás, které tento zázračný přípravek stále ještě nezařadily do svého každodenního beauty rituálu. Patříte-li mezi ně, následující body vás možná přesvědčí, že bez zázračné hmoty již nemůžete fungovat.

1. Více za méně

Podkladové báze, které můžeme koupit v parfumeriích, ale i v drogériích, disponují v mnoha případech několika funkcemi dohromady, Nejenže vám mohou posloužit jako kvalitní hydratace, v mnoha případech dokáží svým složením nahradit i oční krémy, séra nebo dokonce ochranné přípravky s UV faktorem. Pokud tedy investujete do kvalitního primeru, ušetříte si tak značnou sumu peněz, kterou byste vynaložila na koupi zbylých produktů. A to nemluvím o čase, který ušetříte v rámci nanesení pouze jednoho přípravku.

2. Výdrž make-upu

Nesporným benefitem podkladových bází je prodloužená životnost a kvalita na ně naneseného make-upu. Báze by mela připravit vaší pleť na make-up, zajistit, aby k ní dobře přilnul a také absorbovat nežádoucí mastnotu a zajistit tak sametový vzhled obličeje. Beauty značky vyrábí báze v mnoha variantách, které jsou speciálně navržené pro rozdílný typ pleti. Dbejte tedy na to, abyste si zvolili vždy odpovídající produkt. Špatně zvolený primer by mohl na vaší pleti napáchat více škody, než užitku.

3. Sbohem rozšířené póry

Rozšířené póry jsou často doprovodným efektem mastnější pleti. Dobře vybraná báze dokáže svým složením zatočit s oběma problémy. Primery určené pro tento typ pleti redukují svým složením viditelnost rozšířených pórů, zjemňují pleť a zároveň póry uzavírají před dalšími vlivy. Báze kromě pórů dokáží vyhladit i další nežádoucí linie či útvary vzniklé na obličeji, jako jsou například vrásky nebo jizvičky.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.