Omládněte barvami. Zn. Ihned!

Hi-tech krémy, správná životospráva a dostatek spánku – díky tomu všemu můžete vypadat mladě. Když ale špatně zvolíte barvu stínů, vlasů nebo laku na nehtech, zbytečně si přidáte pěkných pár let. Víte, jakými chybami si nejvíc škodíte?

Jedna moje kamarádka kdysi dostala jako dárek proměnu u věhlasného vizážisty. Jela jsem tam s ní a pozorovala, jak kolem její nenalíčené tváře pobíhá s barevnými kartičkami. Nakonec prohlásil, že je podzimní typ, a dostala vzorník, podle kterého si měla vybírat líčidla – jedině ta budou jejímu typu slušet. Jestli si myslíte, že se pak líčila výhradně zemitými odstíny, tak se pletete. Sice byla chudší o pár tisíc, ale vzorkovník nikdy nepoužívala, protože se nemohla zbavit pocitu, že by to byla trochu nuda. Doba omezujících barevných typologií je sice dávno pryč, i dnes ale specialisté pracují s barvami. Naučte se jejich triky.

Vlasy

Koruna krásy nezáleží jen na kvalitním střihu a délce. Podle kadeřníka Libora Šuly je dobré postupně přecházet ke světlejším barvám vlasů, u kterých není tolik zřetelný odrost – ten o věku prozradí vše. Roky ale přidávají i všechny odstíny s kovovými odlesky a tóny bez jemného náznaku zlatavé. Pleť totiž s věkem ztrácí přirozený béžovozlatý pigment, a proto je vhodné ho mírně suplovat alespoň ve vlasech.

„V případě, že jste zvyklá na studenou barvu, nanesl bych ji ke kořínkům a délky bych nechal mírně zlaté. Určitě bych se také vyhnul měděným, červeným a rezavým tónům – tedy za předpokladu, že nejste typická zrzka, tato pleť si nazlátlý odstín zachovává automaticky. Všechny ostatní takové barvy zbytečně zestaří,“ doporučuje Libor Šula.

Líčení

Stále plné rty

Dotek té správné rtěnky dokáže okamžitě rozsvítit celé líčení a dodat obličeji mladistvý jas. Jak správný omlazovací odstín rtěnky vybírat? „Roky rtům přidávají hlavně neodlehčené, tmavé barvy, ty dokážou své nositelce skutečně přidat na věku. Starší, zralejší ženy by si také měly dát pozor na příliš suché matné barvy a používat spíše krémovější, šťavnatější textury rtěnek,“ radí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida. Podle něj by ženy toužící po antiaging efektu pomocí líčení měly sahat po odstínech růžové, oranžové a malinové. Velmi svěže vypadá, když do středu rtů aplikujete trošku lesku.

Lifting očí

Při líčení očí si dávejte pozor na to, aby nepůsobily zbytečně smutně a vnější koutky opticky nepadaly dolů. „Doporučuji pečlivě vybírat stíny, moderní jsou například zemité barvy, určitě se ale vyhněte hnědým perleťovým odstínům. Zestaršují a dělají oči smutné,“ říká vizážista. Obzvlášť to platí pro ženy s tmavěji pigmentovanými víčky a unavenějším očním okolím.

Pozor byste si také měla dát na výběr barvy řasenky: „Hnědý odstín může u některých typů očí působit uplakaně, navíc hnědá oči nedostatečně zdůrazní,“ doporučuje vizážista. Nezapomínejte ani na obočí – dokáže opticky nadzvednout víčka.

Nehty

Dokonalé ruce

Omlazujte lakováním! „Sázkou na jistotu je červená barva, ta sluší každé ženě bez rozdílu věku,“ říká Michaela Štěpanovič, nehtová specialistka značky Alessandro.

Vyhnout byste se měla studeným odstínům laků a také béžové a šedé barvě.

Ruce působí starší i kvůli perleťovým odstínům, které jsou letos sice velmi in, nehty s nimi ale získají mrtvolný vzhled. Navíc kvůli perleti více vynikne každá vráska.

U tmavších laků volte spíše kratší nehty, máloco vypadá tak strašně jako přehnaně dlouhé výrazné nehty na stárnoucích rukou. Momentálně je také hitem profi zdobení Babyboomer. To vypadá velmi přirozeně, bílá špička je jemně vystínovaná do ztracena.

Náš tip

S přirozeně vypadající manikúrou neuděláte chybu, působí čistě a mladistvě. Ideální jsou mléčné nebo jemně narůžovělé odstíny, ale bez perleti. Klíčový je dokonale upravený podklad – opečované kůžičky a hladké nehty.

Extra tip

Zlaté pravidlo pro líčení po třicítce? Vyhýbejte se přílišnému experimentování, snažte se spíš podtrhnout svůj styl. Čím více vrásek máte, tím by líčení mělo být přirozenější – textury lehčí a krémovější, odstíny méně zářivé.

Zdroj: lednová Marianne 2017
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.