Obrňte se proti podzimnímu nachlazení

Podzimní sychravé počasí s sebou tradičně přináší hromady posmrkaných kapesníků, útrat v lékárně za pastilky proti bolení v krku a množství nepříjemných návštěv lékaře. Nastává totiž období každoročních chřipek a nachlazení. Jak se těmto stavům co nejlépe vyhnout?

Myjte si ruce – hodně

V době chřipkových vln je téměř nemožné se při běžném denním fungování vyhnout osobám šířícím chřipkovou nákazu. Abyste co nejvíce eliminovali možnost nakažení, dbejte na pravidelné mytí rukou. Pokud jste v situaci, kdy nemáte delší dobu přístup k mýdlu a umyvadlu, mějte u sebe vždy alespoň lahvičku s antibakteriálním gelem, který vaše ruce zbaví nežádoucích bakterií.

Minimalizujte kontakt s nemocnými

Abyste se ubránili nepříjemnému nakažení, snažte se minimalizovat přímý kontakt s nemocnými jedinci, jako je například dlouhé podání ruky, objetí či polibek.

Udržujte pořádek

Bakterie a zárodky nemocí se mohou držet i na předmětech denní potřeby či na oblečení. Snažte se zvláště v tomto období zajistit, aby vaše prostředí bylo co nejčistší. Jedná se zejména o předměty, jako je mobilní telefon, klávesnice počítače, ale i módní doplňky, jako šála nebo oblíbený rolák.

Zdravý životní styl

Dodržování zdravého životního stylu se doporučuje samozřejmě v průběhu celého roku. Dobrá tělesná rovnováha napomáhá organismu v odolávání nepříjemným vlivům z venčí. Snažte se vyvarovat přílišné konzumaci alkoholu, kouření či pojídání nezdravého jídla.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.