OBLÉKNĚTE si domov

V zimě vytahujeme ze skříní vlněné kabáty a kašmírové svetry. Obléct ale potřebuje i byt. A zdaleka nejen kvůli teplu.

1. POLŠTÁŘOVÁ ZÁPLAVA

I ta nejdokonalejší pohovka bude působit poloprázdně, když zapomenete na polštářky. Díky obměně vzorů lze navíc jednoduše měnit celkové vyznění interiéru. Můžete se vydat umírněnou cestou, pěkně tón v tónu, nebo si pohrát s kontrasty mezi jednotlivými kousky. Pokud chcete, aby byl váš obývák opravdu trendy, sáhněte po tmavě zelené, bordó a sametu, ty jsou letos in a k Vánocům se skvěle hodí. Dalším klíčovým doplňkem je přehoz. Šedá je univerzální a snadno se kombinuje, intenzita záleží jen na vašem vkusu.

Šedá interiéru sluší. Je nadčasová, univerzální a elegantní. Navíc přímo vybízí k odpočinku a uklidňuje podvědomí.

2. NÁVRAT TAPISERIÍ

Tapiserie a gobelíny už dávno nejsou poznávacím znamením zastaralých interiérů reálného socialismu, v novém pojetí se houfně objevují i v současných bytech. Instagram je plný skandinávských interiérů vyzdobených tapiseriemi. Jejich renesance nemá jen estetický důvod, je i ryze praktická – fungují jako zvuková a tepelná izolace.

Zatímco naši rodiče zdobili panelákové stěny sytě oranžovými odstíny, dnes vládnou spíše šedá či béžová.

I ten nejvkusnější interiér může působit studeně. Tapiserie, přehozy a polštáře dodají pocit tepla a útulnosti.

3. POKLADY Z ANTIKŮ

Když na zdech nic nevisí, působí interiér trochu smutně. Že se v umění nevyznáte a bojíte se investice do nesprávného díla?

Vypravte se na lov do antiku nebo na blešák. Grafické listy ze starých knih se dají sehnat klidně i za pár korun a promění byt k nepoznání. Vybírejte srdcem! A nelamte si hlavu ani s rámem, čím jednodušší, tím lepší!

4. BOSÉ NOHY V KOŽEŠINĚ

Nejen tapiserie, ale i kožešiny a vůbec jakékoli chlupatiny hlásí velký návrat. Přírodní ovčí kožešiny patří mezi nejoblíbenější doplňky interiérových designérů – jsou tak měkké a nadýchané, že přirozeně vyvolávají touhu uhladit prsty povrch nebo do nich rovnou zabořit bosé nohy. Nejvíc se hodí do ložnice či do obývacího pokoje.

5. KVĚTINY A RATAN

Bez pokojových květin se žádný interiér neobejde. Méně zkušeným pěstitelům doporučujeme nenáročné sukulenty, pokud jste ochotni věnovat pěstitelství trochu času, zkuste třeba fíkus nebo monsteru.

Květináče oblečte do proutěných nebo ratanových košů, kombinace zeleně a ratanu je dalším velkým interiérovým trendem.

6. UKLIDŇUJÍCÍ SVÍČKY

Svíčkám svědčí klasika – plamen rozehřeje bílý vosk do krásně teplé barvy. Naopak se svícny klidně experimentujte, využijte nejrůznější kalíšky a nádoby, co máte doma, velmi efektně působí svíčka například v lahvově zeleném skle. Tma a světlo svíčky jsou jediné dvě věci, které potřebujte k trátaku, jednoduché jogínské meditační technice. Stačí trocha klidu, pohled do plamene svíčky, a pracovní stres rychle odchází!

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.