Obchod s krásou

Pilulka, po které vám narostou svaly, i když se celý den nehnete z gauče, hollywoodské omlazující infúze nebo tekutý facelift. Sen o věčném mládí nikdy nebyl blíž.

„Prsa jsou definitivně out,“ napsal na konci roku 2016 vlivný britský deník The Independent. Prodeje pushupek klesají a nadupaným výstřihem dnes ukážete jediné – že vám módní expres ujel někdy na začátku milénia. Obří silikonová ňadra jsou brána jako prohřešek proti dobrému vkusu a prostředek pomáhající genderové stereotypizaci. Pokud se dnes vůbec něco odhaluje, tak břicho v crop topu.

To ale neznamená, že doba úprav prsou je pryč, žen nespokojených s touto částí těla je stále dost, počet plastických operací v posledních letech nijak závratně neklesl. Jen o velikost DD dnes už nestojí ani pornohvězdy, všichni chtějí prsa, která vypadají, že jsou na hrudníku už od puberty. Momentálně jsou hitem takzvané gummy bear boob jobs.

V čem jsou tahle prsa jiná? Konzistence implantátu už není tak tekutá jako dřív, použitý gel ze všeho nejvíc strukturou připomíná gumové medvídky. Prsa tak působí přirozeněji, a pokud dojde k ruptuře, nehrozí vylití.

Stále platí, že zvětšení ňader je zákrok, který se neobejde bez anestezie a léků proti bolesti, v Americe už ale na některých klinikách trhají rekordy – prsa vám zvětší během 24 (!) minut, díky speciální technice řezu se minimalizuje krvácení, takže hojení netrvá týden, ale den a pacientky nepotřebují koňské dávky tlumičů bolesti. „Pokud chcete opravdu ušetřit čas, můžete si během zákroku třeba nechat udělat pedikúru,“ tvrdí bez nadsázky losangeleský chirurg Askan Ghavami, který se na rychlé a bezbolestné zákroky specializuje.

Posilovna v pilulce

Říká se, že největším snem každé ženy není princ na bílém koni, ale hubnout, zatímco jí.

S látkou SR9009, kterou se podařilo vyvinout výzkumnému týmu na univerzitě v Missouri, je tenhle sen skutečnost. SR9009 urychluje metabolismus a zvyšuje nárůst svalové hmoty – a přitom se nemusíte ani hnout! Vědci si dělají naděje, že pokud vyjdou klinické testy, půjde o mimořádně účinný lék pro pacienty trpící diabetem druhého typu a chronickou obezitou. Pravda ale je, že pokud se zázračné účinky SR9009 během následujících dvou let testování prokážou, půjde především o velmi snadný způsob, jak si bez práce pomoci k štíhlejšímu a pevnějšímu tělu. A nepochybně i o skvělý byznys.

Testováním prochází i další zajímavý medikament, Lipo 202 přezdívaný flubby tummy eliminator neboli látka, která vám má pomoci k rovnému břichu bez pneumatik. Aplikovat by se měla injekčně do oblasti břicha, kde následně rozpouští tuky. I Lipo 202 je ale zatím ve fázi klinických testů.

Nová generace přístrojů

Z Koreje se v posledních pár letech stala beauty velmoc číslo jedna, Asiatky mají pleť připomínající miminka – kdo by něco podobného nechtěl? Kromě každodenního koupelnového manuálu, který nezřídka obsahuje víc než deset vrstev nejrůznějších produktů (a na který nemá většina Evropanek ani čas, ani nervy), jsou i rychlejší cesty, jak si k bezchybné asijské pleti pomoci. Třeba nová generace omlazující mezoterapie Asian Magic Skin Booster.

„Korejcům se podařilo vyvinout hlavici s velmi tenkými jehličkami, které kombinují s vakuovým nasáváním. Pokožka se odkrví a na kůži pak není po zákroku tolik modřinek, navíc dávkování kyseliny hyaluronové je díky tomu mnohem přesnější a víc se v kůži rozlije. Výsledky jsou skutečně hodně výrazné, pleť je dokonale prozářená a vrásky se minimalizují,“ vysvětluje Ivana Pokorná z kliniky Formositas, kde Asian Magic Skin Booster nabízejí. Cena ošetření začíná na 3 000 Kč.

Vitaminové infuze

Rihanna, Madonna a Rita Ora. Všechny tyhle celebrity spojuje slabost pro vitaminové infuze.

Vyhrnout rukáv, dvacet až třicet minut na lůžku s kapačkou, a pak už jen radost z výsledků. Příchuť infuzí si na některých amerických klinikách můžete vybrat stejně jako v restauraci, v nabídce je upevnění imunity, vylepšení sexuality, urychlení metabolismu nebo třeba překonání následků náročnější kocoviny. A samozřejmě i antiage a detox. Beauty blogerky a redaktorky se shodují, že efekt rozhodně vidět je. Nejde sice o nic trvalého, obvykle vydrží jen pár dní, ale pokud hodláte zazářit (a to doslova) třeba na školním srazu po letech, jde o velmi účinný nástroj. „Když mě moje publisherka viděla po téhle kúře, jen se suše zeptala, co to je, kde to dělají a kolik to stojí,“ popisuje redaktorka Grace Goldy womanshealthmag.com svou zkušenost. Vitaminové infuze nabízejí i kliniky v Česku, třeba na klinice Asklepion, cena se pohybuje kolem 4 000 Kč za tři dávky.

Tekutý facelift

Obrovským vývojem procházejí i výplně, aktuálně se hodně se mluví třeba o takzvaném osmistupňovém tekutém faceliftu. Během jednoho sezení vám tato kúra dokáže zvýraznit lícní kosti, vyrýsovat povadlou bradu, redukovat kruhy pod očima, zvednout koutky rtů a redukovat nosoretní rýhy. V tomto případě ale platí, že vše je o zručnosti (a soudnosti) lékaře.

Zatímco před deseti lety se vrásky plošně gumovaly a výsledkem byly přežehlené tváře bez jakékoli mimiky (Nicole Kidman by mohla vyprávět), nyní se dávky snižují a spíše než vzhled bez vrásek je cílem odpočatá, přirozeně působící pleť.

Královny antiagingu

Gwen Stefani (46)

Zpěvačka sází na chemický peeling a výplně a pravda je, že v roce 2017 vypadá téměř stejně, jako když v devadesátém pátém nazpívala hit Don't Speak. Zatímco před pár lety to přeháněla a působila nepřirozeně, podle aktuálních fotek se zdá, že na injekce neběhá každý měsíc. „A taky se mi rozpadlo manželství a pak jsem se znovu zamilovala. To je ten nejlepší facelift,“ říká.

Rihanna (28)

Krásou prý je posedlá natolik, že do sebe neváhá investovat třeba i 50 000 dolarů týdně. Pravidelně si dopřává ošetření plazmou, mezoterapii a má 24 hodin denně k dispozici vlastního člověka jen na úpravu řas (!). Za její pověstnou zářící pletí je ale na prvním místě osobní disciplína – zpěvačka se snaží vyhýbat cukru a taky si dost důsledně hlídá pitný režim.

Victoria Beckham (42)

Sleduje nejen módní, ale i kosmetické trendy. Aktuálně sází na kyslíkovou mezoterapii. „A miluju pleťové masky. Jakmile mám trochu času, tak si nějakou dám. Jako pracující matka od čtyř dětí mám v péči ráda jednoduchost, držím se hesla vyhladit, vyčistit a vyživit,“ prozrazuje.

Zdroj: únorová Marianne 2017
Autor: Petra Šroubek Pohlová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.