Oázy klidu

Za ta léta, co pracuji jako kosmetická redaktorka, jsem otestovala spoustu lázní a salonů - a po všech těch zkušenostech jsem opravdu náročná. Za tahle místa ale dám ruku do ohně. Pokud potřebujete dobít energii, tady vás nezklamou!

Skutečně dobré spa vždycky závisí na perfektně zvládnutých detailech - kabina vyhřátá o dva stupně méně, než vám je v županu příjemné, nebo špatný výběr hudby dokážou i ten nejlepší zážitek úplně zazdít. Důležité je také intimní prostředí a naprosto klíčový je samozřejmě výběr terapeuta - musí mít zkrátka cit, jakmile se vás masér nebo masérka dotkne, nesmíte být v tenzi, jinak z relaxu nic nebude.

Tady to bylo za jedna:

Valašská romantika

Kde:

Velké Karlovice, wellness hotelu Horal (wellnesshoral.cz)

Co:

turecká hammam terapie

Proč právě sem?

Bez přehánění můžu říct, že se jednalo o jednu z nejlepších masáží v mém životě. Exotičtí maséři z různých koutů světa obecně vnášejí do procedur originální element, tady ale hned během prvních několika vteřin úplně zapomenete, že jste na Valašsku.

Moje zkušenost:

Hned pod hotelem je golfové hřiště, a tak jsem se na proceduru těšila nejen já, ale hlavně moje sportem unavené svaly. Exotický masér ze Srí Lanky Irosh Mendis mne zavedl do wellness zóny se saunami a párami, kde mě čekala „mokrá“ kabina na proceduru. Lehla jsem si na vyhřáté kamenné lůžko a začala si užívat pomalé polévání těla teplou vodou. Měla jsem pocit, skoro jako by mě omývaly nádherně teplé mořské vlnky, stres a únava byly hned pryč. Poté přišel na řadu opravdu důkladný peeling celého těla pomocí speciální rukavice kessa a pak jsem najednou ucítila něco zvláštního - to na mne terapeut lil teplé mýdlové bublinky, které mě přikryly od hlavy k patě a hlavně dokonale prohřály. Pak už byl čas na naprosto dokonalou masáž orientálním olejem - bylo to tak příjemné, že jsem si přála, ať tahle procedura jen tak neskončí, zpátky do reality se mi nechtělo. A naštěstí se opravdu nekončilo, po masáži se neodchází na pokoj, nechají vás zahalené do měkoučké deky u čaje a hudby v klidové zóně.

Cena:

50 minut za 1 190 Kč

Provence v Tatrách

Kde:

Spa by L’Occitane hotelu Lesná, Vysoké Tatry, Slovensko (hotellesna.sk)

Co:

relaxační aromachologie masáž

Proč právě sem?

Francouzi salonní péči milují a na L’Occitane spa je tahle celonárodní slabost dokonale vidět. Zdejší masážní kabiny vám připomenou rozkvetlá pole francouzského venkova, ošetření přípravky L’Occitane pak nejen dodá kůži vše potřebné, ale navíc dokonale uchlácholí mysl.

Můj zážitek:

Kosmetiku L’Occitane používám pravidelně, a tak jsem měla radost, že si vysoký standard značka drží i u spa, nově zrekonstruovaný horský hotel v Tatrách byla skvělá volba. Já si tu vybrala relaxační masáž kombinující čínskou akupresuru a masážní techniky z Bali, masér Pavel přesně věděl, co moje tělo a mysl potřebují.

Relaxační vůně přípravků a speciálně vedené tahy uvolnily moje tělo natolik, že na mě chvílemi šla příjemná dřímota, po proceduře jsem se i proto cítila skoro jako v jiné dimenzi. Takhle nějak si představuji dokonalý odpočinek!

Za kolik:

60 minut za 85 eur

Relaxace na zámku

Kde:

Wellness na zámku Chateau st. Havel (chateauhotel.cz)

Co:

Infinit masáž

Proč právě sem?

V prostředí zámku si budete připadat jako princezna, pouhá hodina vás dokonale uvolní.

Moje zkušenost:

Na tuhle masáž chodím pravidelně, nejlepší je po privátní vířivce nebo soukromé sauně - nikdo vás tu neruší, takže si to člověk skutečně dokonale užije. Nejprve si vyberete vůni éterického olejíčku podle toho, jakou zrovna máte náladu. Vyzkoušela jsem tu už různé maséry a musím říct, že všichni byli výborní, jejich tahy vždy byly naprosto jisté a přesné. Krásné je i prostředí, moc ráda se po proceduře dívám na mořské rybky v akváriích, uklidňuje mě to.

Cena:

55 minut za 990 Kč

Zdroj: lednová Marianne 2016
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.