Největší kosmetické hříchy

Neumíme se odličovat a zapomínáme na masky. Když přijde na naše největší přešlapy, má kosmetička Marcela Bažantová jasno. Poradí vám, jak přeprogramovat pleť, aby se méně vysoušela, i k čemu je dobrá masáž tváře.

Co nejvíce trápí ženy, které k vám chodí na kosmetické ošetření?

Největším strašákem je určitě suchá pleť, z dlouhodobého hlediska může jít o velice nepříjemný problém.

To bohužel sama znám až moc dobře. Jak to řešíte?

Nejčastěji doporučím používání takzvané převýchovné řady. Ono to může znít trochu zvláštně, prioritou totiž není pleť ošetřit, ale převychovat. A podobná řada pokožku naučí, jak správně hydratovat, proto pracuji s kosmetikou Esthederm. Pokud ale po vstupní diagnostice vyhodnotím, že je pokožka v krizi, pomůže především kyselina hyaluronová. Ta je pro dlouhodobě vysoušenou pleť úplný životabudič.

Do čeho by podle vás měla žena po čtyřicítce určitě investovat?

Největším spojencem je právě zmíněná kyselina hyaluronová, s tou nemůžete udělat nic špatně. V kůži působí zároveň jako hydratační médium a výplňový materiál. Určitě také není dobré šetřit na líčidlech, přirozené líčení může ženě ubrat pěknou řádku let.

Jaké největší chyby děláme při běžném domácím ošetření? Čeho bychom se určitě měly vyvarovat?

Ženy obecně velmi často chybují v každodenní péči, konkrétně v čištění. Pleť, a to i nelíčená, vyžaduje systematické čištění ráno i večer, na to zapomínáme. Nad tím se mnoho klientek podivuje.

Co dělat, abychom si neodborným odličováním nezničily pleť?

První na řadě by vždy mělo být odlíčení očí a očního okolí, které je ale nutné provádět velice jemně. Druhým krokem je odstranění make-upu, nejlépe pleťovým mlékem Esthederm Osmoclean. Já učím klientky nanášet mléko pomocí rukou na celý obličej a krk, pak se jemnými krouživými pohyby odstraní veškeré nečistoty a následně pokožku opláchneme vodou. Nakonec aplikujeme tonikum. Důležité je také hlubší čištění pleti hloubkovým čističem pórů Deep pore cleanser a Lightening bufing mask od Esthederm, ty jsou velmi efektivní. Pak by měla přijít na řadu výživa a hydratace.

My Češi máme rádi slevy a kvalitní kosmetická péče není zrovna zadarmo. Jsou Češky ochotné investovat do kosmetických ošetření, nebo spíše šetříme?

Za poslední roky vidím obrovské zlepšení a mám z toho upřímnou radost. Péče je potřeba, zvlášť v dnešní „době jedové“, kdy se na nás ze všech stran valí spousta negativních faktorů. Profesionální ošetření volí díky odborné diagnostice individuální terapii, a vy tak můžete dát své pokožce přesně to, co potřebuje. Dalším dobrým důvodem, proč zajít na kosmetiku, je samozřejmě relaxace. Není nad to, spojit příjemné s užitečným!

Jak často by měl člověk na kosmetiku chodit, aby to mělo smysl?

Když budete vycházet z toho, že pleťová buňka žije po ošetření dalších 28 dní, doporučuji kosmetické ošetření absolvovat každých zhruba 4–5 týdnů. Při intenzivních nebo speciálních kúrách to ale samozřejmě může být i častěji.

Jaká jsou podle odbornice nejdůležitější pravidla anti-agingu?

Klasika – být spokojená sama se sebou, takže láska. No a z pozemských věcí? Hydratace! Voda je základ a taky mládí, voda totiž v pleti s věkem přirozeně ubývá a pleť kvůli tomu není tolik pružná. A pak je tu výživa. Nejde jen o to, pokožku mastit, ale také ji dostatečně vyživit vitaminy, minerály a antioxidanty – výborná je například řada Nutri System. Jenže aby tohle všechno mohla pokožka přijmout, potřebuje naši pomoc při odstraňování odumřelých buněk. Takže přicházejí na řadu exfolianty neboli peeling.

Proč je exfoliace tak moc důležitá?

Póry se otevřou, a pleť tak může snáze přijímat živiny, a díky tomu lépe regenerovat. Doporučuji také pravidelně používat masku, která je sama o sobě vzpruhou, to vám neposkytne žádný krém. A když ještě přidáte masáž obličeje, tak se pokožka nejen uvolní a zbaví napětí, ale zároveň i prokrví a vypne, takže hned získá mnohem lepší tonus.

Zima je pro pleť hodně náročné období. Jak by se o ni mělo pečovat?

Pokožka je v zimě mnohem zatíženější než jindy, je vystavena chladu a mrazu, nesvědčí jí ani vítr a kolísání hodnot, bývá kvůli tomu citlivá a pocitově nepříjemná. Pleti v zimních měsících prospějí výživnější krémy s vyšším obsahem lipidů, ceramidů a esenciálních mastných kyselin. A ani v zimě nesmíte zapomenout na hydrataci, to je samozřejmě základ!

Více informací o produktech získáte na www.esthederm.cz

Soňa testuje

Když jdete dělat rozhovor s kosmetičkou, samozřejmě se těšíte na praktickou část. A stálo to za to! Hodinu a půl dlouhá procedura Intensive Hyaluronic dodala mé přesušené pleti hydrataci a výživu. Líbila se mi gomáž, okysličení, detoxikace pleti a také Cryo maska. Úplně nejlepší byla masáž, měla jsem pocit, že přímo cítím, jak přípravky pronikají hluboko do pleti. Výsledek? Pleť jako miminko! A produkt, který mě zaujal? Sérum Intensive Hyaluronic.

Zdroj: prosincová Marianne 2017
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.