Myjete si své vlasy správným způsobem?

Mytí vlasů patří k běžné rutině, nad níž se již ani nezamýšlíme. Tento proces má většina z nás již tak zautomatizovaný a ani by nás nenapadlo, že existují postupy pro co nejefektivnější očistu našich vlasů. Podívejte se společně s námi na několik základních kroků, které vám zaručí dokonale čistou kštici.

1. Namočte si vlasy

Dostatečné namočení vašich vlasů patří k základním úkonům. Voda je prvním krokem k odplavení nežádoucí mastnoty a všech nečistit. Voda slouží také jako prostředek k vytvoření pěny, která pomáhá rozšířit šampon do celé délky vašich vlasů.

2. Začínejte od kořínků

Mastnota se vytváří u lebky, a proto je třeba začít svou očistu právě zde. Naneste šampon na úroveň začátku vlasového porostu a jemnou masáží pokračujte až ke krku. Dbejte na to, aby se produkt dostal i na ukrytější místa, jako je prostor za ušima.

3. Mněte pokožku, ne vlasy

Jemná masáž je ideálním ozdravením pro vaší vlasovou pokožku, Pomáhá odstranit odumřelé buňky a naopak nastartovat růst těch nových. Dejte si však pozor, abyste to s intenzitou škrábání příliš nepřehnali a neměl poté hlavu jeden velký strup.

4. Vymývejte šampon dvakrát

Kondicionér nebude schopen splnit svojí funkci, pokud budou na vlasech zbytky šamponu. Z toho důvodu se doporučuje vymývat šampon alespoň dvakrát a při druhém výplachu se zaměřit především na zadní část hlavy.

5. Držte kondicionér od lebky

Ať máte vlasy jemné anebo spíše hrubé jako hřebíky, zabránit průniku kondicionéru přímo k hlavě je přínosné pro všechny. Nejlepším způsobem, jak kondicionér aplikovat, je nanést jej opatrně na konečky a poté prsty zbyté délky vlasů jemně pročesávat. Zabráníte tak zbytečnému maštění.

6. Vymývejte kondicionér studenou vodou

Vlasoví experti doporučují vymývat šampon teplou vodou, aby se otevřely vlasové kutikuly a bylo tak umožněno hloubkové čištění. Naopak kondicionér byste si měli smýt vodou studenou, která vlas uzavře a uzamkne v něm tak získané živiny. Vlasy poté budou lesklé a hebké.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.