Móda, která má smysl

Často slýcháme, že vyhazujeme peníze za zbytečnosti a za produkty, které ve skutečnosti nepotřebujeme. I když se nám to nelíbí, sama za sebe musím přiznat, že ne vždy, jsou tyto poznámky zcela nepravdivé. A proto je důležité, abychom se nad svými investicemi zamysleli a pokusili se je co nejvíce zefektivnit.

V současné době se velmi diskutovaným tématem stala tzv. slowfashion, tedy udržitelná móda, která podporuje ohleduplné chování k našemu životnímu prostředí i lidské populaci. Jejími hlavními principy jsou například podpora lokálních výrobců, návrat k tradičním postupům či eliminace využívání škodlivých látek. Ačkoliv je cena těchto produktů často o dost vyšší než cena kousků, které nakoupíte ve velkých módních řetězcích. Pocit, že víte, kde a za jakých podmínek právě váš výrobek vznikl, je k nezaplacení. Jako bonus ke kvalitnímu a stylovému kousku tak můžete mít dobrý povit z toho, že jste udělali dobrou věc nejen pro sebe, ale i pro své okolí.

Velký boom zažívají také second handové obchody, které s vlnou slowfashion jdou ruku v ruce. Díky tomu, že nakoupíte již nošený kousek, totiž podporujete skutečnost, že není nutné dál a dál bezhlavě finančně dotovat ony zmíněné řetězce, jejichž výrobní praktiky jsou často značně diskutabilní.

Pokud ve svém šatníku dokážete smysluplně nakombinovat slowfashion modely, doplněné například o oblečení z druhé ruky a jen sem tam tyto outfity doplnit kvalitním basic oblečením z řetězců, jste jistě na dobré cestě k udržitelné módě.  

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy





Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.