Kamarádky

Kamarádky. Kolik jich máte, milé čtenářky? Pět, deset, dvacet? Nemluvím tady o holkách, se kterými občas zajdete na kafe a lajkujete jim posty na Facebooku. Mluvím o přítelkyních, kterým můžete zavolat ve čtyři ráno, když si potřebujete vyléčit zlomené srdce. O ženách, kterým řeknete i to, co vás nešlechtí – čeho se bojíte, čím trpíte, za co se stydíte. O spřízněných duších, které poslouchají, podporují, nesoudí a nepodrazí vás za žádných okolností. Tak takové já mám čtyři. Jen čtyři!?

Zdá se to málo, ale vlastně je to hodně. Je přece velké štěstí mít čtyři bytosti, za které dá člověk ruku do ohně. Jednou z nich je Lucie. Poznaly jsme se před deseti lety v redakci prestižního deníku – osm hodin denně spolu, stresující uzávěrky a testosteron všude kolem – tenhle mix prověřil naše pouto dokonale. Prožívala jsem s Lucií její život a ona ten můj. Byla jsem svědkem jejího přerodu ze svobodomyslné požitkářky v manželku a matku. Ale nemyslete si, přišly i chvíle, kdy se mi chtělo ji uškrtit.

Například když mi náhle zemřel tatínek. V mém srdci zela díra jako kráter po sopce a ona s tím svým švitořila do telefonu půl metru ode mě.

Přirozeně. Vůbec ji nenapadlo, že by mě to mohlo ranit… I já jsem občas plácla nějakou pitomost, největší korunu jsem tomu nasadila, když jsem jí (samozřejmě s dobrým úmyslem) rozmlouvala jejího přítele. Nezdál se mi pro ni dost dobrý. Jestli si dobře vzpomínám, nazvala jsem ho sucharem, škudlilem a nudným intelektuálem. A ejhle, teď je to její manžel a otec dvou dětí (promiň, Petře!).

Jsou situace, které se jeví dramaticky, ale ve skutečnosti to jsou jen zkoušky. Silné přátelství unese i kruté pravdy, krize a veletoče, pokud je založeno na nesobeckém citu. Přála bych vám, abyste každá našla svou Lucii, Míšu, Radku nebo Ivu. Holky, se kterými si i v osmdesáti budete mít co říct. Ale byla bych moc šťastná, kdybyste do svého kruhu důvěry zařadily také Marianne. Časopis, který pro vás s mými kolegyněmi připravujeme s láskou, ve kterém s vámi sdílíme tak trochu i naše životy. Přeji vám příjemné čtení a pokud vás něco zaujme, napište nám. Jsme vám velmi vděčné za zpětnou vazbu, milujeme vaše dopisy a e-maily!

P.S. S mou kamarádkou Lucií Zídkovou se můžete seznámit v rubrice Můj život, kde pro vás bude pravidelně psát o svých radostech a starostech manželky, matky a macechy.

Věřím, že vás chytne za srdce stejně jako mě.

Zdroj: listopadová Marianne 2016
Autor: Monika Mudranincová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.