Kadeřnické zásady

Základní pravidla salónní etikety nám nejsou cizí – chodíme včas, během procedury si nevyřizujeme telefonáty, pokud to není nezbytně nutné a podobně. Existují ale i další zásady, na které občas zapomínáme a za jejichž dodržování by byli naši vlasoví stylisti vděční.

Zásada čistých vlasů

Návštěvu vašeho vlasového salonu absolvujte vždy s umytou hlavou, nespoléhejte jen na to, že to váš kadeřník udělá za vás. Pravidlo zní, pokud ze svých vlasů již nemáte dobrý pocit a necítíte se fresh, vás stylista to může mít úplně stejně. Ideálním řešením je umýt vlasy den před návštěvou, čímž zajistíte čistotu vlasů i pokožky hlavy a zároveň své kadeře připravíte na případné barvení.

Buďte trpěliví

Pokud procházíte zásadní změnou v barvě vlasů, je důležité přijít do salonu s realistickým očekáváním toho, co lze s vašimi vlasy udělat během jediné schůzky. Bohužel nemůžete počítat s tím, že se během dvou hodin proměníte z černovlásky na platinovou blondýnu. Sedněte si předem se svou kadeřnicí a proberte společně časový plán své změny, abyste domů neodcházela zbytečně rozladěná z výsledku, který nesplňuje vaší představu.

Říkejte pravdu

Pro úspěšný výsledek vaší přeměny je zásadní, aby váš stylista znal vaší vlasovou historii, ať už se jednalo o barvení v jiném salónu či doma, tato informace je vždy zásadní pro další postup a celkový výsledek. Nebojte se se svým kadeřníkem probrat také záležitosti týkající se rozpočtu, který jste si na vlasovou péči určila. Pokud víte, že nebudete moci další návštěvu uskutečnit v blízké době, požádejte o střih, který bude vypadat dobře i ve chvíli, až vám vlasy povyrostou.

Mějte otevřenou mysl

Vždy se hodí, pokud do salónu přijdete s představou o tom, co chcete na své hlavě vytvořit. Snažte se však být otevřené radám a nápadům vašich kadeřníků, kteří mají mnohaleté zkušenosti. Dbejte jejich doporučení ohledně vhodné barvy, která jde dohromady s tónem vaší kůže či střihu, který se hodí k vašemu typu obličeje. Ideálním pomocníkem k vysvětlení požadovaného vzhledu jsou vámi přinesené obrázky, na nichž si společně můžete ukázat, jak budete postupovat, co přidáte a co naopak vynecháte.

Vhodný čas

Chystáte-li se na velkou změnu, zkuste se vyhnout pozdním termínům a domluvte si schůzku ideálně dopoledne. Pokud si nejste jistá, jak dlouho může celý proces trvat, nebojte se se svým kadeřníkem spojit předem, vylíčit mu svou představu a společně tak dát dohromady časovou osu vaší schůzky.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.