Jednoduché triky, které vám ulehčí nepříjemné uklízení

Stalo se to určitě nám všem. Představte si situaci, že jste uprostřed své uklízecí rutiny, když v tom narazíte na skvrnu či jiné znečištění, které ne a ne zmizet, ať se snažíte sebevíc. Právě pro tyto příležitosti jsme dali dohromady několik tipů, které vám zajistí snazší, rychlejší a hlavně účinnější úklid.

Kuchyňské skřínky a desky

Ocet, prostředek na mytí nádobí a deset kapek esenciálního oleje dokáže často zázraky. Ocet zabíjí bakterie, jar odstraňuje špínu. Nalijte menší množství octu do lahvičky s rozprašovačem a přidejte několik kapek jaru. Aplikátor vám tak vytvoří účinnou pěnu, která je ideální zbraní proti špíně a nečistotám. Disponuje-li vaše kuchyně kamennou deskou, raději vynechejte octovou složku, která by mohla povrch porušit.

Kuchyňský dřez

Ideální kombinací pro bezchybně čistý kuchyňský dřez je směs jedlé sody a citronové šťávy. Vytvořte hustou kašičko a nebo samotnou sodu rozetřete přímo půlkou citronu a uvidíte, že vám nepříjemné skvrny budou mizet před očima. Dalším nesporným benefitem je poté svěží vůně, kterou po sobě toto kuchyňské kombo zanechá. Směs můžete vlít také přímo do odpadu a přidat horkou vodu. Zajistíte si tak hladký průtok vašeho potrubí.

Skvrny od červeného vína

Dlouhý úklid máte za sebou, pohodlně usednete na pohovku a snažíte si vychutnat příjemnou skleničku červeného vína. Když v tom vám vytoužená tekutina ukápne na váš světlý koberec. Místo panikaření se snažte zachovat chladnou hlavu a jednat obezřetně. Vezměte papírový ubrousek a snažte se odsát zbytek tekutiny. V tomto kroku se vyvarujte zběsilému drhnutí, kterým víno naopak ještě více vpracujete do tkaniny. Jakmile máte vysušeno, posypte skvrnu běžnou kuchyňskou solí a nechte minimálně pět minut působit. Nakonec vezměte vařící vodu a lehce ji na skvrnu nalijte a opět vysušte papírovou utěrkou či jemným hadříkem.

Zrcadla

Vychytaným pomocníkem při čištění zrcadel je peroxid vodíku, který funguje kromě jiného jako skvělý desinfekční prostředek. Místo nanášení přímo na zrcadlo navlhčete hadřík, kterým zrcadlo poté utřete, Zabráníte tak nepříjemným čmouhám, které vznikají díky tekutině usazené v okrajích zrcadla.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.