Jaro v pohybu

Ledy roztály, sníh se drží již jen nejvyšších vrcholů a hlína, která byla ještě před měsícem promrzlá, se nyní dává do pohybu a poskytuje živiny sněženkám a ještě trochu nejisté zeleni. Tyto náznaky jsou ale také signálem pro nás, že bychom se i my měli pomalu, ale jistě začít po tuhé zimě hýbat venku, na čerstvém vzduchu.

Procházejte se

Chůze patří k nejpřirozenějším lidským pohybům. Proč tedy nevyužít stoupajících teplot a nevydat se na delší procházku, ať už po městě či do přírody. Vyrazte s partnerem, kamarádkou nebo se psem, uvidíte, že v dobré společnosti se rozhodně nebudete nudit a když se poté zpětně podíváte na ušlé kilometry, budete příjemně překvapeni. Pokud si každý den uděláte čas na pětikilometrovou procházku, vaše tělo a mysl vám jistě poděkuje.

Běhejte

Pokud patříte mezi milovníky běhu, kteří již netrpělivě čekají po dlouhých měsících na běžeckém pásu za okny posilovny na první jarní vyběhnutí, či jste zatím během nepolíbení a vyhlížíte ten pravý okamžik, tak právě nyní nastává ona správná chvíle obout běžecké boty a vydat se vstříc venkovním trasám. Dejte si však pozor, abyste to s prvním během nepřehnali, raději volte pomalejší tempo, které klidně prokládejte svižnou chůzí.

Bruslete

Lední brusle již po zimní sezóně visí na hřebíku a nastává tedy čas nazout ty kolečkové.  Mnoho českých měst už v této době nabízí možnost využít speciálně vybudované in-line či cyklo stezky, kde se může váš sportovní duch pěkně vyřádit. Než ale naostro vyjedete, měli byste se přesvědčit, zda máte doma plně funkční chrániče na kolena, lokty a dlaně. Vkročit do jarního období s natlučeným kolenem není zrovna ta správná volba.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.