Jarní očista

Zima nás doufejme pomalu opouští a uvolňuje místo jaru, období růstů a nových začátků. Jaro je díky své podstatě ideálním časem pro restarty a nové životní plány. Perfektním startem pro nové zítřky je klasický jarní detox.

Detox dokáže naše tělo nastartovat a podpořit v něm všechny přirozené procesy. Pokud jej budete aplikovat správně, zanedlouho pocítíte nárůst energie, zlepšení nálady či stavu pokožky a v neposlední řadě například také oceníte určitý pokles tělesné hmotnosti. Vy i vaše okolí jistě přivítá nárůst schopnosti soustředit se a pracovat tak efektivněji.

Abyste nastartovali své jarní já, zkuste se inspirovat následujícími kroky:

1. Čistý jídelníček

Zkuste začít s nenásilným detoxem založeným na kvalitní stravě. Prvním krokem je vynechat potraviny s čárovým kódem. Ptáte se, co to je? Na mysli mám všechny potraviny, které můžete zakoupit v plechovkách či krabicích. Řeč je zkrátka o uměle zpracovaných potravinách. Dále zkuste eliminovat pokrmy obsahující přidané cukry, mléko, lepek, sóju, alkohol, kofein a také snižte příjem živočišných bílkovin. V rámci krátké jarní očisty je ideální spoléhat se na kvalitní ovoce, zeleninu, luštěniny, fazole či všemožná semínka a ořechy.

2. Načerpejte zelenou

Ideální jarní jídelníček by se měl co možná nejvíce skládat se zelených prvků. Ideálními přísadami jsou špenát, petržel, chřest, řeřicha, hrášek, fenykl a další. Zásobit svou lednici můžete také listovou zeleninou v podobě kapusty nebo mangoldu. Chlorofyl v listech přináší živiny do naší krve a napomáhá tělu dosáhnout požadované rovnováhy. Díky tomu je pro nás jednodušší zbavit se nežádoucích toxinů.

3. Stanovte si délku očisty

Abyste stihli zaznamenat patřičné změny, měl by váš detox zahrovat alespoň deset dní. Naše tělo potřebuje čas na to, aby zaznamenalo nastalé změny probíhajícího detoxu a aby si na něj zároveň zvyklo. Čím kratší doba, tím méně viditelné výsledky budou. Důležité je ale uvědomit si, že detox není formou stravování, kterou bychom měli držet dlouhodobě. Po úspěšném absolvování deseti očistných dnů byste se měli pomalu vrátit do klasického režimu. Ale i v dalších dnech nebude na škodu, pokud do svého klasického jídelníčku zařadíte vybrané zažité zvyky z jarní očisty.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.