Jak vyzrát na podpatky

Každá z nás to jistě zná. Podpatky nohám zkrátka sluší, dělají nás štíhlejší, vyšší a atraktivnější. S těmito benefity však přichází ruku v ruce určité nepohodlí. Proč bychom ale měli pro krásu trpět? Vyzkoušejte následující triky, které i ze sexy lodiček dokáží udělat příjemnou obuv.

1. Buďte si jistá, že vám sedí

Líbí se vám krásné střevíčky ve výprodeji, ale jsou o číslo větší? Nepodceňujte výběr správné velikosti, i několik milimetrů navíc může ovlivnit pohodlí vašeho chodidla a prstů. Pokud si vyberete naopak boty menší, můžeme vám zaručit, že každý další krok pro vás bude jen utrpením a to skutečně nechcete. Proto je důležité zaměřit se na vhodnou velikost – boty by vám měli padnout a rozhodně by se neměly vyzouvat, zároveň ej však důležité dát si pozor, aby vás nikde netlačili, a to ani náznakem, jelikož noha v průběhu dne lehce nabyde.

2. Přizpůsobte si vložku

Aby vám bita perfektně sedla, není hned nutní si jí nechat šít na míru. Obujte si své nové boty doma a zkuste si v nich vydržet celý večer. Poté se zaměřte na místa, která byla problémová (chodidlo vám klouzalo, pásek vás řezal do malíčku…) Většina těchto problémů lze vyřešit za pomoci textilních či gelových podložek, které se vyrábí v mnoha barvách a provedeních. Přizpůsobte obuv přesně vašim potřebám.

3. Hlídejte si chůzi

Pokud nejste na podpatky zvyklá, je přirozené, že vás chůze v nich může lehce znejistět. Snažte se však nenechat rozhodit a choďte stejně, jako v klasických botách. Našlapujte přes patu a až poté nechte nohu dosednout na celé chodidlo.

4. Narovnejte se

Čím vyšší podpatek, tím větší máme potřebu určitým způsobem vyrovnávat naše tělo. Nepřirozené pozice jsou pro naše tělo nezdravé a navíc působí značně podivně. Snažte se zpevnit střed těla a držet jej v přirozené linii. Záda narovnejte, vypněte hrudník a koukejte před sebe, nikoliv na své nohy. Uvidíte, že si za chvíli na tento přirozený postoj zvyknete a na okolí budete působit mnohem uvolněněji, než ve strnulých pózách.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.