Jak vybrat sportovní podprsenku?

Když jsem si před pár dny zapomněla doma sportovní podprsenku, změnil se můj milovaný běh v peklo. Po pár stech metrech jsem to vzdala. Tenhle malý kousek oblečení je mnohem důležitější, než to na první pohled vypadá.

Na to, aby vám výběr špatné podprsenky zničil trénink, nemusíte mít zrovna velikost DD. Zvlášť pokud běháte, je výběr sportovní podprsenky minimálně stejně důležitý jako volba sportovních bot. A tak jsem se vydala za Šárkou Rudou, která pracuje jako trenérka a zároveň specialistka značky Nike, takže ví o sportovní výbavě úplně vše. „Prvním krokem při výběru podprsenky je samozřejmě správná velikost. Je až s podivem, kolik žen tu svou nezná,“ tvrdí. U sportovních podprsenek existují dva základní druhy. Ten první se vybírá podle klasické velikosti oblečení S, M, L a působí spíše kompresně – prsa stáhne a zpevní.

Druhou možností jsou podprsenky s košíčky a tvarovanou podporou, vybírají se podle obvodu pod prsy a velikosti košíčků. Podle Šárky Rudé důležité dbát na to, aby byl mezi ňadry prostor. Rozhodně není žádoucí, aby vznikala sexy čárka a prsa se navzájem dotýkala! Klíčový je i výběr podle druhu sportu, každý potřebuje jinou oporu. Jiná je podprsenka na běh, jiná na fitness a na jógu.

Kabinková gymnastika

Pokud chcete, aby byl výběr podprsenky sázkou na jistotu, pomůže vám jednoduchá sestava několika cviků. Nejprve začněte v kabince vyskakovat z dřepu (prsa by se neměla příliš pohupovat a skákat nahoru), pak se předkloňte (podle toho se pozná správný košíček). Otáčením do strany a zvednutím rukou nahoru nakonec zjistíte správný obvod pod prsy.

Můj tip

A na závěr ještě jedno doporučení: nešetřete! Kvalitní podprsenky skvěle sají pot, takže se v nich budete cítit komfortně i bezprostředně po tréninku. Navíc nikde neřežou a vy o nich u sportu nebudete vědět. A o to přesně jde.

Zdroj: zářijová Marianne 2014
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.