Jak uspořádat tradiční Baby shower?

Baby shower je termín zažitý především v západních zemích. Jedná se o oslavu, která se tradičně pořádá pro těhotnou ženu, těsně před tím, než miminko přijde na svět. Organizace celé akce se většinou chopí kamarádky a známé, které zajistí vše, od místa konání po zábavu a občerstvení. A co je na tu správnou shower party potřeba?

Prvním krokem v pořádání Baby shower je stanovení data a místa konání, které bude vyhovovat všem zúčastněným a především nastávající mamince. Vhodným místem konání bývá dům či byt některé z pořadatelek, případně samotné maminky. Pokud se oslava uskuteční u ní, vyhnete se řešení, jak následně odveze nadělené dárky a podobně. Stačí tedy, pokud se s ní dohodnete, že nebude v rámci příprav přítomná a poté jí krásně překvapíte.

Pokud jste se rozhodli, že plánovaná party bude mít určité téma, které vyžaduje například kostým, dbejte na to, aby o tématu věděli všichni a nenastala tak trapná situace, kdy někdo z účastněných s tímto faktem nebude obeznámen a mohl by se tak cítit nepříjemně, že dorazil bez patřičného oblečení. Zároveň se snažte téma uzpůsobit tak, aby náročnost případných kostýmů nezabrala příliš mnoho času a mohla tak hosty odradit.

Rozdělte si mezi sebou jednotlivé úkoly, abyste co nejlépe pokryli přípravy občerstvení a výzdoby. Výzdoba by měla ladit se stanoveným tématem, případně by z ní mělo být znát, že se jedná o oslavu, která se pořádá na počest nastávající maminky. Pokud znáte pohlaví očekávaného miminka, můžete do dekorací zahrnout i odpovídající barevní prvky.

Velmi populárním řešením, jak uchopit občerstvení během Baby shower, je pořádání brunche. V tomto případě může každý z účastníků přinést jeden pokrm, který následně přidá k ostatním, z nichž si hosté mohou poté libovolně vybírat. Tato forma zajistí, že starosti s vařením nebude mít na starosti jen jedna osoba. V rámci brunche poté stačí zajistit jen dostatek nádobí, jako jsou talířky a příbory.

Důležitou součástí oslavy jsou nepochybně dárky. Tradičně se mamince kupuje jeden společný, hodnotnější dárek, který je většinou praktického charakteru. Žádnou maminku jistě neurazí velká zásoba plenek, funkční oblečení pro miminko, doplňky ke kočárku, případně originální přenoska či kolébka. Kromě velkého dárku mohou účastníci Baby shower darovat mamince a očekávanému miminku i další drobnosti. Chcete-li maminku obdarovat něčím, co jí potěší a zároveň bude sloužit k uchování nejkrásnějších okamžiků jejího miminka, ideálním dárkem jsou populární milníkové kartičky, za pomoci kterých lze zaznamenávat nejzásadnější a nejdůležitější okamžiky dětského života. Krásné kartičky můžete koupit například v e-shopu Zuzadesignstore.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.