Jak si zorganizovat lednici

Lednička patří mezi nejčastěji používané spotřebiče v našich domácnostech a její funkce jsou pro naše žití nezbytné. Následující tipy vám poradí, jak potraviny v lednici uspořádat, aby bylo její užívání pro vás co nejefektivnější.

1. Svůj k svému

Snažte se potraviny ve své lednici skladovat tak, aby byly skupiny podobných produktů vždy u sebe. Vyhraďte si poličku na mléčné výrobky, nápoje, či zeleninu. Díky tomuto systému si ušetříte čas při hledání jednotlivých surovin.

2. Připravujte

Pokuste se alespoň jednou týdně nakrájet vaše oblíbené čerstvé potraviny, jako je zelenina či ovoce, uzavřít je do vzduchotěsných obalů a uložit je na viditelné místo v lednici. Zaručíte si tak rychlou přípravu svačin a dalších jídel.

3. Vyhýbejte se nepořádku

Pořiďte si alespoň do jedné poličky plastovou krabičku, do které můžete ukládat potraviny v nepravidelných obalech, které by samostatně v lednici působily jako ledabyle naházené. Zároveň tak zabráníte tomu, že vám některá jídla uvíznou zapomenutá u zadní strany lednice.

4. Dveře

Úložný prostor ve dveřích by měl být určen pro skladování omáček, dressingů a podobně. Tento postup vám zajistí dostatek místa v samotné lednici, kam můžete umístit produkty, které rychleji podléhají zkáze.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy





Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.