Jak se starat o sluneční brýle

Sluneční brýle patří k základní letní výbavě. Kromě toho, že je bereme jako slušivý módní doplněk, slouží také k ochraně našich očí proti slunečnímu záření. Víte ale, jak se o své brýle starat, aby vám vydržely v perfektním stavu co nejdéle? Podívejte se s námi na nejčastější chyby, kterých se v péči o brýle dopouštíme.

Nošení brýlí na hlavě

Téměř každý z nás čas od času sundá brýle z očí a nasadí je na hlavu, experti na brýle však upozorňují na skutečnost, že právě toto patří k největším brýlovým prohřeškům. Pokud vlastníte sluneční brýle s plastovými pacičkami (například pilotky), riskujete, že se vám vlasy do těchto paciček zamotají a kromě bolavého vytrhnutí hrozí také varianta poškození samotné konstrukce brýlí. V souvislosti s rozměry vaší hlavy můžete své brýle také nepříjemně roztáhnout a ty vám poté nebudou optimálně sedět a pokud se předkloníte, hrozí, že vám brýle spadnou na zem a způsobíte si další škodu.

Personalizované upravení

Většina obličejů je lehce asymetrická, ať už je to viditelné nebo ne. Rozdíly můžeme najít také ve výšce pravého a levého ucha a podobně. Pokud si kupujete nové brýle, je dost pravděpodobné, že si váš vybraný model předtím zkoušel i někdo jiný a brýle se tak nepatrně přizpůsobily jeho obličeji. Většina specializovaných obchodů s brýlemi proto nabízí v rámci prodeje také službu, kdy vám vybraný pár brýlí upraví a přizpůsobí přesně na míru vašemu obličeji.

Brýle v kabelce

Nebojte se, uchovávat vaše brýle v kabelce je naprosto přípustné, měli byste ale dbát na to, aby byly brýle vždy uložené ještě v ochranném pouzdru. Ačkoliv se může zdát, že vhození brýlí do kabelky jen tak je nejjednodušší a nejrychlejší způsob rychlého uklizení, předměty uvnitř tašky mohou naše brýle poškodit, poškrábat a deformovat jejich tvar. Pokud je vaše kabelka malá a pevné pouzdro se do ní ani při velké vůli nevejde, zkuste si pořídit alespoň měkké hadrové či koženkové pouzdro, které ochrání brýle před nechtěným poškrábáním.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.