Jak ráno ušetřit čas

Ranní vstávání patří u množství z nás k ne příliš oblíbeným denním aktivitám. Naše rána bývají často hektická, nevíme co dřív a nakonec si až v práci všimneme, že máme každou náušnici jinou a že nám kručí v břiše. Podívejte se s námi na několik tipů, jak si kvalitně zorganizovat ranní čas a ušetřit tak množství cenných minut spánku navíc.

Připravte si outfit

Ještě než půjdete večer spát, připravte si na věšák oblečení na další den, včetně doplňků a bot. Tento úkon vám ušetří i několik desítek minut další den, kdy byste pod tlakem běhala bytem sem a tam a hledala kousky, které se k sobě hodí. Při výběru modelu dbejte na detaily, jako jsou například punčochy, u kterých si vždy předem zkontrolujte, zda nejsou děravé. Takové zjištění ráno by vás mohlo nepříjemně překvapit.

Snídaně s předstihem

Kromě outfitu si můžete den předem připravit také snídani. Patří k vašemu rannímu rituálu lahodné smoothie? Připravte si večer předem do pytlíčku potřebné suroviny, které ráno jen vysypte do mixéru a chutný nápoj je na světě. Předem si můžete připravit například také kaši z chia semínek, či ovesné vločky.

Přemýšlejte nad make-upem

Pokud se ráno nacházíte v časovém presu, rozmyslete si předem, jaké líčení zvolíte. Máte-li omezenou dobu na přípravu, zvolte takové líčení, v němž jste si jistá a zabere vám krátký časový úsek. Rozhodně se v těchto chvílích neuchylujte k experimentům, jako jsou například extravagantní oční linky, v nichž nemáte praxi. Mohlo by se stát, že se vám líčení nepovede a jeho oprava by vás mohla připravit o čas navíc.

Mějte vše po ruce

V rámci přípravy na další ráno si každý večer projděte v hlavě úkony, které je třeba zařídit následující den. Musíte vrátit knihy do knihovny? Čeká vás velký nákup? Nebo jdete hned z kanceláře na hodinu jógy? Ujistěte se, že máte všechny potřebné věci, jako jsou knihy, nákupní seznamy či sportovní oblečení, předem připravené vedle kabelky či bot. Ráno je jen vezmete a můžete se vydat vstříc novému dni.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.