Jak přežít vedro

Letošní léto je, co se počasí týče, vcelku nevyzpytatelné. Jeden den se choulíte ve svetru pod velkým deštníkem, ten další netoužíte po ničem jiném, než zahnat nesnesitelné vedro skokem do nebližšího bazénu. Následující tipy vám pomohou zchladit se právě v těchto tropických dnech.

1. Strategické osvěžování

Jistě víte, že na vašem těle jsou rozmístěny body, kde jsou arterie blíže kožnímu povrchu, a proto právě na nich osvěžování zabírá nejvíce. Jedná se o vnitřní část zápěstí, chodidla a krk. Pokud k těmto bodům přiložíte například kostku ledu, namočený ručník nebo zkrátka cokoliv chladnějšího než okolní vzduch, vaše krevní teplota lehce klesne a tím ochladí celý zbytek těla.

2. Jezte vodní meloun

Meloun je skutečně ideálním pokrmem pro horké letní dny. Obsahuje množství vody, které napomáhá hydratovat vaše tělo. Kromě delikátní chuti si tedy s touto pochoutkou zaručíte i důležitý příjem tekutin, které vás ochladí.

3. Nezapomínejte na slané

Pocení způsobené horkým počasím odplavuje z těla množství sodíku, jehož nedostatek může způsobovat například nepříjemné křeče. Proto je třeba hlídat si během tropických dnů dostatečný příjem tohoto prvku. Mnoho sportovců praktikuje pojídání již zmíněného vodního melounu dochuceného právě o špetku soli – ideální kombinace soli a vody. Sladká chuť melounu přebije nepříjemnou slanost a sodík vám napomůže udržet vodu ve svalech.

4. Noste dlouhé rukávy

I když se to může zdát jako nesmysl, v dlouhém rukávu a dlouhých kalhotách vám může být překvapivě chladněji než v kraťasech a tílku. Ideální jsou volné střihy ve světlých odstínech, které odráží sluneční paprsky a zabraňují tak zbytečnému přehřátí naší kůže. Vhodnými materiály jsou bavlna nebo len.

5. Najděte si větrák – nebo si jej vyrobte

I to největší teplo se dá lépe zvládnout, pokud je v kombinaci s lehkým větrem například od moře. Pokud se vypravíte ven, ujistěte se, že u sebe máte například malý přenosný větráček na baterie nebo alespoň jakýkoliv tenký předmět s velkou plochou, který vám může v případech nouze posloužit jako účinný vějíř.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.