Jak nejlépe pečovat o svou pleť v létě

Ačkoliv se na hřejivé sluneční paprsky těšíme celý rok, nesmíme zapomínat na jejich sílu a na skutečnost, že jejich působení na naší pokožku při nedostatečné ochraně může být škodlivé. Projděte si společně s námi následující tipy, díky kterým si ze sluníčka v létě vezmete jen to nejlepší.

Chraňte své rty

Sluneční paprsky vysušují citlivou pokožku našich rtů. Abychom tuto delikátní tkáň ochránili, doporučují odborníci používat ochranné balzámy s minimálním SPF 15. Tento balzám byste měli používat v létě pokaždé, když víte, že vaše tvář bude paprskům vystavena. Tyčinku na rty můžete využít také jako podklad pro vaší oblíbenou rtěnku.

Nepodceňujte sílu paprsků

Po zimních měsících je naše tělo natěšené na příjemné doteky slunečních paprsků, nesmíme však zapomínat, že toto setkání může být pro naši pokožku, která byla po dlouhé měsíce schovaná pod vrstvami oblečení, celkem náročné. Nespoléhejte na skutečnost, že se dobře opalujete a vaše kůže se jen při pohledu na slunce zabarví do hněda. Vždy ošetřete svou kůži odpovídající sluneční ochranou, pokud se chystáte na první slunění, nebojte se sáhnout po krémech s vysokým SPF faktorem, který vás ochrání od nepříjemných spálenin a zbytečného stárnutí a namáhání kůže.

Péče po opalování

Pro komfort naší pokožky je důležité nezapomínat na následnou péči, která by měla přijít po každém opalování. Zklidňující krémy po opalování nejenže dokážou zchladit pokožku namoženou dlouhým vystavováním přímému slunci, ale také napomáhají lepšímu udržení nově získaného odstínu a díky své hydratační funkci zabraňují nežádoucímu loupání.

Ten správný make-up

Make-up a sluneční paprsky potrápí v létě nejednu z nás. Pokožka obličeje je stejně jako celé tělo potřeba chránit patřičným SPF faktorem, některé opalovací krémy však pod náš make-up nejsou zcela vhodné. Místo trápení se z hutnými krémy zkuste sáhnout přímo po make-upu či minerálním pudru, který už sám o sobě disponuje vysokým SPF a zaručí nám tak celodenní ochranu.

Široká krempa

Ideálním společníkem pro horké sluneční dny je bezpochyby klobouk, a to pokud možno s co největší krempou. Krempa vám šikovně a efektně zastíní oblast obličeje a vy se tak ubráníte případnému nepříjemnému spálení a začervenání. A jako bonus získáte s nápaditým kloboukem okamžitý sexy look dráždivé italské divy.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.