Jak na přirozený make-up

Jsou dny, kdy toužíme po bohatém, dramaticky vypadajícím make-upu, za který by se nemusely stydět ani hvězdy na červeném koberci. Oproti tomu se občas probudíme a musíme se téměř přemlouvat k tomu, abychom si na pleť nanesli alespoň hydratační krém a použili řasenku.

V následujícím článku vám prozradíme, jak najít kompromis mezi oběma stavy, tak, abyste dosáhli přirozeného looku bez větší námahy.

1. Čistěte a hydratujte

Klíčem k přirozenému vzhledu je dobrý základ. Nikdy byste nezačali malovat obraz na špinavé plátno a stejně tak to platí u make-upu. Prvním krokem v přípravě pleti by mělo být kvalitní očištění a následná hydratace. Ideálním pomocníkem pro čištění pleti jsou micelární vody, které pomocí vatového tampónku odstraní přebytečné nečistoty z vaší kůže. Volbu hydratačního krému byste měli přizpůsobit také ročnímu období, v létě sáhnete spíše po lehčích přípravcích a naopak.

2. Správné nanesení make-upu

Pro přirozený denní look byste měla sjednotit tón své pleti a udržet jí zářivou, bez nevzhledných těžkých nánosů produktu. Toužíte-li po nahém make-upu, volte raději produkty založené na vodní bázi namísto pudrových výrobků, které na pleti často působí jako maska. Pokud to stav vaší pleti dovolí, naneste štětcem produkt jen na ta místa, která je třeba sjednotit.

3. Opatrně s korektorem

V rámci přípravy pleti bychom neměli zapomínat na oblast pod očima. Důležité je pamatovat na to, že pro přirozený vzhled musíte s korektorem šetřit, abyste zachovali stín, který na tvář vrhají spodní řasy. Vybírejte spíše lehčí a transparentní korektory, které naneste jen do prohlubně v oblasti vnitřního koutku. Korektor zapracujte do pleti prsty a lehce zapudrujte.

4. Vynechejte konturování

Namísto těžkých kontur sáhněte pouze po tvářence, která má lehký našedlý nádech, který zajistí tváři přirozené zabarvení. Jako pomocníka si vezměte zkosený štětec a produkt nanášejte na jablíčka tváří a podél lícních kostí.

5. Hra obočí

Obočí se snažte dokreslovat za pomoci lehkých krátkých tahů, které budou suplovat chybějící chloupky. Pokud byste vyplnili obočí pouze pudrovým produktem v celé vrstvě, make-up by působil příliš těžkopádně.

5. Prsty

Při práci se rtěnkou si vezměte na pomoc prsty. Nenanášejte barvu přímo z tubičky, ale jemně jí vklepejte do rtů. Tímto způsobem se barva do pokožky lépe vpije a bude působit přirozeně.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.