Jak na fashion pohromy?

Zná to každá z nás. Ráno vybíráme ten správný outfit, který před svým odchodem ještě minimálně dvakrát přehodnotíme a změníme. A když jsme konečně spokojené, ideálně již daleko od domu, tak se to náhle stane. Rozbije se nám zip, utrhne se ramínko od podprsenky či ucho od tašky, případně na nás někdo (dobře, občas i my) vylije červené víno. A co teď? Nezoufejte, zapamatujte si tyto rady, které z vás udělají v každé situaci MacGyvera.

Rozbitý zip

Zaseklý zip není určitě žádnou novinkou. Tato nehoda nás může dosti pozlobit, zvláště v situaci, že se potřebujeme urychleně dostat například do peněženky či do kapsičky s důležitými doklady. Trikem na tento problém je klasická lubrikace. K tomuto postupu bohatě postačí váš jelení lůj, kterým potřete zoubky zipu před a za zaseklou částí. Zip by se měl poté uvolnit.

Utržené ucho u kabelky

Příčinou utrženého ucha bývá často rozpárání švů, které drží ucho zasazené v kovovém očku na koncích kabelky. Pokud vás toto neštěstí potká a shodou okolností u sebe nemáte šitíčko ani zavírací špendlík, zkuste ucho protáhnout kovovým očkem a vytvořit kolem něj uzel. Uzel nejenže udrží ucho kabelky, ale může působit i jako designový prvek.

Politý top

Kapesní odstraňovač skvrn by si měl bezodkladně získat čestné místo ve vaší kosmetické taštičce, případě v šuplíku u stolu v kanceláři. Jistě mu nejednou budete dosti vděčné. Jak řešit nevzhlednou skvrnu na triku způsobenou například červeným vínem? Nejprve se snažte odsát suchým ručníkem co nejvíce vylité tekutiny. Nedrhněte, spíše ručník jen přitlačujte k oblečení, čímž předejdete zbytečnému usazení tekutiny ve vláknech. Poté vezměte ručník namočený do studené vody a stejnými pohyby se snažte skvrnu co nejvíce minimalizovat. A nyní přichází na řadu zmíněný odstraňovač skvrn, který nanesete na skvrnu dle pokynů na obalu. Následně oblečení jen finálně opláchněte a neplecha by měla být pryč.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.