Jak dobře se znáte?

Milé čtenářky, dovolte mi otázku: myslíte si, že vás nemůže na vašem protějšku už nic překvapit?

Jste přesvědčeny, že máte svého partnera přečteného a že víte, co je pro něj nejlepší? Možná je načase to přehodnotit a podívat se pravdě do tváře. Realita se totiž často na hony liší od toho, čemu jste doposud věřily. Vím, o čem mluvím. Jsem se svým mužem už dvacet let a ještě před chvílí jsem o něm věděla všechno. Teď nevím nic.

Jak se to stalo? Při tvorbě únorového čísla Marianne jsme se rozhodli vyzpovídat několik manželských dvojic ve snaze přijít na kloub tajemství spokojeného vztahu. Jedním z oněch párů jsme byli i my. Odpovídali jsme na sadu otázek o tom, jak se vzájemně vnímáme. Když jsme si svoje texty vyměnili, nestačili jsme se divit. Já se třeba teprve teď dozvěděla, že si Pavel vždycky chtěl vzít Angličanku a žít v Anglii. A co je horší, že sní o tom, jak se na stáří přestěhujeme do Mexika. Chápete? Do Mexika! Nic není vzdálenější mé představě pohodového stáří než upocené Mexiko. Já se spíš vidím na terase bytu na pražské Letné se skleničkou prosecca v ruce.

Vsadím se, že i ostatní dotazované páry zažily chvilku prozření. Pro mě bylo asi nejzajímavější zjištění, že muži zpravidla nevyzdvihovali manželku v její tradiční roli kuchařky, hospodyně a pečovatelky. Zpěváci Dan Bárta a Ondřej Ruml a architekt Michael Třeštík, ale nakonec i můj Pavel oceňovali na svých ženách mimo jiné fakt, že mají práci, kterou milují, a svůj svět bez ohledu na ně. Jen Strnadovi se trochu vymykali. Pamatujete si na ně? Jsou to hrdinové fenomenálního cyklu Manželské etudy Heleny Třeštíkové. Paní režisérka je sledovala od svatby po dobu 35 let a vy můžete vidět rozuzlení jejich příběhu v kinech od 19. ledna ve filmu Strnadovi. Věřte mi, na tenhle dokument musíte jít. Zjistíte, že to, co se zdá nad slunce jasnější, je nakonec úplně jinak.

A moje rada? Chcete-li spokojené partnerství, sdílejte city, humor, zážitky. Ale neobětujte se. Nechte si i svůj prostor, kde jste jen samy za sebe.

Zdroj: únorová Marianne 2017
Autor: Monika Mudranincová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.