Fenomén seriál

S televizními a internetovými seriály jako by se v poslední době roztrhl pytel. Kromě tradičních seriálových herců se zde čím dál tím častěji objevují i velká Hollywoodská jména, a to nejen herecká, ale například i režisérská. Pokud se vám se slovem seriál stále vybavují pořady jako bylo například známé Tak jde čas, či telenovely z jihoamerické produkce, vězte, že kvalita současných seriálů prudce stoupla (najdou se samozřejmě výjimky) a často je srovnávána s úrovní špičkových filmových počinů. Pokud v tomto odvětví stále tápete, následující řazení vám může pomoct v rozhodování, které postavy se na nějakou dobu přestěhují do vašeho obývacího pokoje.

Seriálová klasika

Jedná se o stálice na televizním trhu, které se už po několik let těší stálé přízni diváků a jejich úroveň si i po několika sériích drží laťku velmi vysoko. Mezi takovéto seriály patří například sitcom Teorie velkého třesku, Taková moderní rodinka či Chirurgové, jejichž protagonisté se díky svým výkonům již dobře zapsali do povědomí diváků.

Napětí

Kriminální seriály patří již dlouhou dobu mezi divácky oblíbený žánr. Složitě promyšlené zápletky, zvraty a nečekané události vždy potěší každého milovníka napětí a krimi. Kromě důmyslně propracovaných dějů představují seriály divákovi i perfektně vystavěné postavy, které jako kdyby často vypadly z učebnic psychologie. Zmínit můžeme například The Fall, How to Get Away with Murder či True Detective.

Horor

Hororová tematika bývá často předmětem sporu, jedni ji milují, druzí nenávidí. Příznivci nadpřirozena a tajemna už jistě dobře znají sérii s názvem American Horror Story. Tvůrci seriálu vymýšlí pro každou sérii jiný příběh, v němž vystupují odlišné postavy a který se odehrává na jiném místě i v rozličné době. Jak však tvůrčí tým prozradil, jednotlivé série jsou částečně propojeny a je tedy na divákovi všimnout si těchto skvěle schovaných pojítek.

Skutečné příběhy

V rámci své tvorby hledají autoři rádi inspiraci také v historických a reálných událostech. A nemůžeme se jim divit, však je z čeho vybírat, ať už se jedná o historii starou přes tisíc let, či jen několik desetiletí. Je-li právě tento žánr vaším srdcovým, zkuste se podívat například na American Crime Story, Vikingy či Victorii.

Politika

Produkční společnosti se v rámci seriálové tvorby začaly pouštět i na takový tenký let, jako je politika. Diváci často s otevřenými ústy sledují poodhalené zákulisí politických machinací a intrik. Náhled do americké politické sféry nabízí fenomenální seriál House of Cards nebo Skandál.

Který seriál bude ten váš?

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.