Dokonalá profilovka

Chcete, aby vám na Instagramu a Facebooku naskakovaly lajky a srdíčka rychleji než jindy? Inspirujte se naším fotoeditorialem. Společně s blogerkou Simonou a vizážistkou Martou vám ukážeme, jak si udělat profilovku snů.

Simonu nejčastěji fotí její manžel. „Často slýchám od dalších blogerek, jak jejich muže focení nebaví, ale ten můj to miluje, a dokonce mě upomíná, když dlouho nedám nic na blog. Jen bohužel nemá moc oko pro detaily, a tak se kolikrát stane, že mám třeba někde zmuchlané oblečení nebo mám na tváři nějaké smítko, co působí jako pěst na oko. On to nevidí a já to zjistím až z fotek. Ale zlepšuje se, už mi tak často neuřízne kus hlavy nebo ruku jako na začátku,“ vypráví Simona.

Simona Švarcová

Módní a lifestylová blogerka (30) píše blog stylecookbook.cz už sedm let. Jaké fotky mají největší úspěch? „Je to trochu paradox, ale fotky, na kterých pracuji nejdéle, mají lajků většinou mnohem méně než ty, které ukazují můj běžný život. Nikdy ale nezapomínám na úsměv, ten funguje vždycky.“

1. Sjednocení

Pokud budete mít kvalitní make-up, není třeba to tak přehánět s filtry. Navíc doba přefiltrovaných fotek je pryč, aktuálně sbírá lajky spíše přirozenost. Základem je pleť před nanesením make-upu dobře hydratovat, pak několik minut počkat, a až poté použít make-up. „Nanášejte ho speciální houbičkou typu blender. Má tvar vajíčka a dostanete se s ním i do méně přístupných míst. Je ale důležité houbičku nejprve namočit a vyždímat z ní vodu. Make-up se pak bude lépe nanášet, nebude dělat skvrny a také ho tolik nespotřebujete,“ radí vizážistka Marta Šantorová.

2. Korekce

Simona pracuje, bloguje, a tak občas trochu nestíhá a má kruhy pod očima. „Nerada fotky příliš retušuji, člověk si pak přestává být podobný. Korektor je skvělá pomoc.“ Jak dosáhnout co nejlepšího efektu? „Nejvíc barvy pod očima aplikujte u nosu, pak spíš ubírejte. Korektor nerozmazávejte, ale vklepávejte,“ doporučuje vizážistka Marta Šantorová.

3. Linky

Slušely ikonám jako Marilyn Monroe nebo Brigitte Bardot, sluší Simoně a vám budou slušet taky. Linky dokážou přidat řasám objem, správný tvar umí i opticky nadzvednout oči. Platí ale jedno pravidlo – čím méně je vám při otevřených očích vidět horní víčko, tím by linka měla být tenčí.

4. Obočí

Žijeme v době Cary Delevingne, a tak platí, že obočí dělá obličej. Simona díky němu úplně rozkvetla. Vizážistka Marta radí používat speciální paletky nebo tužku na obočí. A základní pravidlo? Nikdy, ale opravdu nikdy se nesnažte přemalovávat tvar obočí! Jen ho zvýrazněte.

5. Zdravá barva

Tvářenka je přesně ten typ detailu, který celou fotku posune o krok dál, působí neskutečně šťavnatě. Pokud ji nemáte po ruce, pomůže rtěnka. „Neměla by ale obsahovat perleť a třpytivé částečky, to na fotkách nepůsobí dobře,“ radí vizážistka. A jaký typ tvářenky fotkám sluší? Krémová barva na tvářích vypadá na rozdíl od pudrové více fresh a dodá tváři lehký lesk.

6. Rozjasnění

Nakonec použijte osvědčený trik všech blogerek a modelek – rozjasňovač. Ten dokáže obličej skvěle modelovat, naneste ho proto na nejvýše položená místa na obličeji: na hranu lícních kostí pod vnějším koutkem oka, do vnitřních koutků, na hranu nosu a do prohlubně nad horní ret.

Tipy fotografa Roberta Tichého:

Nejkrásnější je večerní světlo nebo světlo u moře chvíli po západu slunce. Je měkké a má příjemnou zlatavou barvu. Foťte se u okna, ale vždy čelem k němu. K focení selfie použijte tyč. Fotka pak působí, že vás fotil někdo jiný.

Pózu, prosím!

U skvělé profilovky nezáleží jen na dobrém světle, padnoucím stylingu, upravených vlasech a make-upu. Dobrá póza je naprostý základ.

Pravá, nebo levá?

„Každý má jednu stranu obličeje hezčí, takže jsem tak nějak naučená vždycky obracet hlavu na stranu,“ říká Simona.

Zapojte ruce

Nechcete nudnou fotku? Zapojte do portrétu ruce. Nebudete působit tak staticky, a navíc se při focení automaticky trochu uvolníte.

Úsměv

Aneb facelift zadarmo, úsměv opticky pozvedne tvář. „Usmát se je určitě lepší než to přehánět s filtry. Dnes je v mobilu tolik aplikací, že pak lidi podle profilovek vůbec nepoznáte,“ říká Simona.

Proti podbradku

Pokud nechcete, aby se vám rýsovala druhá brada, foťte se jakoby pootočená přes rameno. U selfíček je to trochu krkolomné, ale dá se to zvládnout.

Anketa:

Jak se fotí české blogerky?

Lucie Ehrenbergerová

módní blog acupofstyle.cz

Venku, na přirozeném denním světle, ale zásadně ve stínu. Přímé sluníčko může v obličeji vytvořit ostré stíny a to opravdu nechcete!

Karin Dimitrovová

blog o józe karindimitrovova.com

Světlo je naprostý základ. Hledám vždycky přirozený zdroj, takže většina mých profilovek je focená naproti oknu v kuchyni, kde je ho nejvíce. U líčení je pak pro mě důležité výrazné obočí, to dokáže upravit i jinak neupravený obličej. A ještě jeden extra tip: pokud fotíte mobilem, foťte se spíše zadní kamerou než přední. Budete na to sice potřebovat více pokusů, ale kvalita fotky bude mnohem lepší!

Eva Jasanovská

lifestylový blog bobovibe.cz

Existuje spousta filtrů na zeštíhlení, vybělení zubů, vyhlazení vrásek atd., já se ale snažím postovat normální fotografie, klidně i bez make-upu. O následcích instagramového fejku na psychiku se brzy začne hodně mluvit. Pro spoustu lidí je důležitější výsledek na Instagramu a jak to působí na okolí než to, co je realita. Držím si zdravý odstup.

Zdroj: zářijová Marianne 2017
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.