Detoxikujte pomocí potravin

Pokud se rozhodnete pro detoxifikace svého organismu, existuje mnoho směrů, kterými se můžete ubírat. Jedním z nich je detox za pomoci jídla, konkrétně funkčních detoxikačních potravin, které pomáhají s procesem očisty a nastavení balancu ve vašem těle. Zkuste následující potraviny zařadit do svého jídelníčku a sami můžete posoudit, na kolik tuto svou funkci splňují.

Červená řepa

Řepa je zdrojem důležitých živina vitamínů jako je B3, B6 nebo vitamín C. Dále obsahuje přínosné množství beta-karotenu, hořčíku, vápníku, zinku a železa. Díky řepě tělo lépe odbourává toxiny a její vlákna napomáhají k snadnějšímu trávení. Ideální konzumace je zasyrova, doplněná nejlépe o zeleninu, ochucená například citronovou šťávou.

Citron

Citrony svým složením dokáží nastartovat zažívání díky stimulaci enzymů a vitamín C napomáhá přeměně toxinů ve vodu, která se poté snáz vyloučí z těla. Citróny jsou také účinným stimulem pro játra a přispívají k očistě naší krve.

Česnek

Syrový česnek je hotový zázrak. Jeho účinky jsou antivirotické, protizánětlivé a také antibiotické. Napomáhá ve stimulaci jater a produkuje tak detoxifikační enzymy, které umožňují filtraci toxinů pryč ze zažívacího systému.

Mořské řasy

Tato potravina disponuje antioxidanty, které napomáhají alkalizovat krev a posilovat tak náš trávicí trakt. Řasy jsou také bohaté na živiny a minerály, které dokáží posílit naše tělo. Pokud nepatříte mezi jejich velké fanoušky, zkuste je do vašeho jídla přidávat alespoň v podobě drobných vloček, které můžete využít například místo soli.

Zelený čaj

Mezi vděčné zdroje antioxidantů patří také oblíbený zelený čaj. Tyto antioxidanty zvyšují funkci jater a napomáhají tak celému čistícímu procesu. Pití zeleného čaje navíc přispívá k celkové hydrataci našeho těla.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.