Čistěte štětce na make-up jako profesionál

Vzpomenete si, kdy naposledy jste si vyčistila všechny štětce na make-up? Že ne? Tak to musíte honem napravit! Znečištěná vlákna do sebe absorbují prach, špínu, zbytky make-upu nebo odumřelé kůže a společně tak nejenom tvoří nepěknou podívanou, ale na naší pleti poté mohou natropit i značnou neplechu. Staré zbytky produktů mohou způsobit také nerovnoměrnou aplikaci vašeho make-upu a podráždění celé obličejové pokožky. Není tedy nic jednoduššího, než následovat naše rady a udržovat své štětce v čistotě a zaručit si tak bezchybný vzhled.

1 Jak často čistit

Doba, po které je vhodné štětce umýt, se může lišit v závislosti na tom, jak často daný štětec používáme. Minimálně bychom se však čistící aktivitě měli věnovat jednou do měsíce, ideální je, pokud své nástroje umyjeme alespoň jednou týdně. Zkuste se na tuto aktivitu zaměřit například každou neděli, abyste mohli začít nový týden doslova s čistým štítem.

2. Poznejte svůj štětec

Než přistoupíte k samotnému čištění, měli byste si zjistit, jakým typem vláken daný štětec disponuje. V zásadě existují dva typy; přírodní štětiny, které jsou většinou určeny pro aplikaci suchých produktů, jako jsou pudry či pigmenty. Druhou variantou jsou vlákna syntetická, jejichž funkci využíváme především na make-up, korektor nebo rtěnku.

3. Přírodní vlákna

Ještě než štětec ponoříte do teplé vody, naneste si do dlaně kapku jemného mýdla či speciálního prostředku na čištění štětců a vlákna zde jemně promněte, abyste odstranili přebytečné nánosy starého pudru či stínu. Pod tekoucí vodou vyplachujte zbytky produktů do té doby, než ze štětce nebude odtékat čirá voda. Štětec poté jemně mačkejte, abyste odstranili nasáklou vodu a vlákna se snažte formovat do špičky. Takto umyté nástroje položte na suchý rovný povrch a nechtě uschnout přes noc.

4. Syntetická vlákna

Jelikož syntetická vlákna využíváme více na krémové produkty, které se snáz usazují, je třeba do mycí rutiny těchto štětců zařadit mezikrok v podobě například odmočení v mýdle určeném pro štětce či seškrábání zaschlého make-upu pomocí speciální houbičky s vroubky, kterou koupíte ve většině drogérií či na internetu. Následně provádějte stejné vypláchnutí a sušení jako u štětců přírodních. Nikdy nenechávejte vlhké štětce schnout vertikálně, jelikož by odkapávající voda mohla poškodit dřevěná nebo plastová držátka.

5. Skladování

Abyste zabránili zbytečnému znečištění štětců prachem  a dalšími nečistotami, snažte se je skladovat v uzavřené přihrádce, kam se tyto vlivy hůře dostanou. Snažte se také vyvarovat odkládání štětců v koupelně v blízkosti toalety, kde hrozí především během spláchnutí kontaminace bakteriemi, které v toaletě vznikají.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.