Chytré náhražky mléka

Ať už se mléku vyhýbáte účelově a dlouhodobě, a nebo jste prostě jen otevřela lednici a zjistila, že vám tato zásadní surovina právě došla, je pro vás tento článek ideálním zdrojem informací.

Mandlové mléko

Mandlové mléko se těší značné oblibě a stává se tak zřejmě nejčastější náhražkou mléka kravského. Oproti tomu disponuje méně kaloriemi a jako bonus neobsahuje laktózu, lepek či sóju, což se může velmi hodit, pokud trpíte různými formami intolerance či se držíte předepsaného jídelníčku. Mandlové mléko můžete díky jeho lehké chuti použít také při pečení či jako doplněk ranní kávy. Pouze nečekejte, že z něj vytvoříte hustou a pevnou pěnu.

Kokosové mléko

Kokosové mléko se již během let zařadilo mezi stálý sortiment většiny větších obchodů. Zakoupit jej můžete jak v klasických tetra-packových obalech, tak i v plechovce v rozličných objemech. Na rozdíl od mandlového mléka má to kokosové výraznější chuť, a proto je nutné přemýšlet, do jakého pokrmu či nápoje mléko použijete, aby se chuť kokosu nebila s dalšími výraznými přísadami. Patříte-li mezi milovníky asijské kuchyně, je pro vás kokosové mléko nezbytnou položkou na nákupním seznamu.

Ovesné mléko

Pokud se zeptáte většiny lidí, zda má v lednici zásobu ovesného mléka, odpověď bude pravděpodobně spíše záporná. Přesto jeho výroba patří mezi poměrně rychlé a snadné kulinářské úkony. Stačí, pokud necháte nasáknout ovesné vločky ve vodě (ideálně alespoň jednu hodinu) a poté vložíte do blenderu, kde vločky s vodou pečlivě rozmixujete. Vzniklou směs poté ideálně přeceďte přes plátno nebo cedník s drobnými očky a výsledkem pro vás bude lahodné ovesné mléko, které můžete využít pro přípravu dezertů, do kávy či na přípravu lahodných smoothie.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.