Chyby v manikúře, kterých se možná dopouštíte

Lakování a péče o nehty patří u mnoha žen k běžné beauty rutině. Podívejme se společně na časté chyby, kterých se dopouštíme a jejichž vyvarováním si zajistíme profesionální manikúru, která vydrží déle.

1. Pilování nehtů sem a tam

Pohyb pilníkem sem a tam může nepříjemně oslabit vaše nehty a riskujete jejich následné třepení. Zkuste se zaměřit na pilování jedním směrem, od strany do středu, kdy se pokaždé s pilníkem vrátíte na původní místo.

2. Mastné nehty

Nanášení laku na nehty hned poté, co jste je ošetřili krémem či olejem, může způsobit nedokonalé přilnutí produktu či vznikání bublinek pod lakem. Zkuste mezi péči a samotné lakování zařadit mezikrok, kdy nehet otřete tamponkem namočeným v alkoholu či acetonu, čímž ho zbavíte přebytečné mastnoty a docílíte tak dokonalejší aplikace a delší výdrže laku.

3. Vynechání podkladu

Nanesení podkladové báze by mělo být součástí každého lakování. Nejenže podklad chrání vaše nehty před nechtěným zabarvením, pomáhá také s výdrží samotného laku. Experti na manikúru také varují před používáním lakových hybridů, které můžete využít jako podklad i nadlak. Namísto toho zkuste sáhnout po specializovaných produktech pro jednotlivé části procesu.

4. Příliš mnoho laku

Namáčíte-li štěteček do laku, vždy byste měli otřít jednu jeho stranu o vnitřek lahvičky. Díky tomuto procesu zabráníte usazování přebytečného množství laku na štětci, které se poté může nepříjemně vpít do nehtové kůžičky.

5. Uspěchané vrstvení

Snažte se počkat alespoň dvě minuty mezi nanesením nové vrstvy, abyste dali laku možnost zaschnout. Ve výsledku ušetříte čas celkového schnutí, jelikož jste tento proces laku umožnili již v průběhu.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.