Chutné svačinky na každý den

Období letních prázdnin je nevyhnutelně za námi a nezbývá nám nic jiného, než se opět vrátit zpět do běžného chodu. K tomuto období neoddiskutovatelně patří také návrat našich ratolestí do školních lavic a s tím spojená starost o to, jakou svačinou své dítko do školy vybavit, abychom mu dopřáli dostatečný příjem kvalitních živin, které zároveň uspokojí i jeho chuťové pohárky. Následující tipy vám pomohou vytvořit svačiny, které si vaše dítě oblíbí a nebude se tak domů vracet s plnou krabičkou.

Svačina představuje důležitou součást celkového denního příjmu energie a je tedy zásadní, aby jí děti nevynechávaly. Její složení by mělo být pestré, ideální je kombinace například tmavého pečiva s různorodou zeleninou, ovocem nebo například jogurtem. Pokud váš potomek navštěvuje i odpolední družinu, nezapomínejte mu do krabičky přichystat drobnou svačinu i na odpoledne. Namazat chleba máslem a proložit šunkou vám zabere sice minimum času, je ale třeba myslet také na to, co vše si vaše dítě z pokrmu vezme. Snažte se do tvorby svačinek zapojit trochu kreativity a nachystat tak vašemu potomkovi originální pochoutku plnou zdravé energie.

Namísto klasického másla zkuste celozrnné pečivo namazat například lehkými tvarohovými pomazánkami s bylinkami, kozím sýrem či lučinou. Chcete-li dítěti dopřát svačinu s masovou složkou, snažte se vybírat šunky s vysokým podílem masa, které nejenže skvěle chutnají, ale máte navíc jistotu, že svému potomkovi nedáváte nic špatného. Nezapomeňte svačinu vždy doplnit o ovoce nebo zeleninu. K zelenině můžete do krabičky přichystat například smetanový dip k namáčení, nebo cizrnový humus.

Kromě klasického pečiva můžete jako svačinu přichystat například plněný wrap, do kterého můžete dát plátky pečeného kuřecího masa, čerstvou zeleninu, jako jsou rajčata, salát či paprika a doplnit třeba kvalitním sýrem. Chutnou svačinou může být také jogurt, ideálně řeckého typu, ke kterému dítěti přibalíte pokrájené ovoce nebo müsli. V tomto případě nezapomeňte do krabičky se svačinou přibalit také lžičku :) Krabičku můžete naplnit také těstovinovým salátem se zeleninou a lehkým jogurtovým dresingem, který můžete dle chuti měnit pomocí bylinek.

V neposlední řadě je důležité připomenout, že kromě svačiny nesmíme zapomínat ani na pitný režim. Nejlepší volbou je samozřejmě neperlivá voda, kterou můžete ochutit plátky citrusů či okurkou.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.