Chraňte svou pleť před zimou

Zimní měsíce mohou s naší pletí pěkně zatočit – zdravá a svěží pleť se rázem promění v našedlou hmotu bez špetky jasu. Následující rady vám pomohou zachovat pokožku zdravě vypadající a prozářenou.

Co se vlastně děje

Nízké zimní teploty mají za výsledek snižování rychlosti průtoku krve v částech těla, která nejsou chráněna oblečením a vystavena tak přímo studenému vzduchu. Problémem mohou být také náhlé teplotní rozdíly, kdy často za sebou střídáme studené počasí venku a příjemnou vnitřní teplotou. Rychlé zahřátí způsobuje překrvení, pleť rudne a výsledkem je její loupání.

Správná volba

Správná volba pleťového krému je v zimních měsících esenciální. Mýty o zamrzlých hydratačních krémech jsou už dávno překonané. Hydratace je pro naši pokožku zásadní, měli bychom si však vybírat takové krémy, v nichž jsou obsažené vodní složky uložené uvnitř tukových látek. Ideálním pomocníkem do zimy jsou přípravky obsahující antioxidanty, které chrání náš obličej před vnějšími vlivy, jako je například smog.

Nezapomínejte na slunce

V zimě často zapomínáme na působení slunečních paprsků, které ani v tomto období nesmíme podceňovat. Při výběru krému se tedy zajímejte i o to, zda a jaký ochranný faktor obsahuje. Opalovací krém je naprosto nezbytnou položkou, pokud se vypravíme do vyšších nadmořských výšek.

Voda je třeba doplnit všude

Chladné počasí v nás často nevzbuzuje takovou potřebu pít, jako je to například během horkého léta. Tento fakt se ale nepříjemně projevuje i na naší pleti, která je vysušená a šupinatá. Pitný režim je třeba dodržovat po celý rok, ideálním pomocníkem je čistá pramenitá voda či bylinné čaje. Naopak káva či alkohol naše tělo o vodu připravují a je třeba myslet na to, že při jejich konzumaci je třeba doplnit vodu o to více.

Nezapomínejte na rty

Kůže na našich rtech je velmi citlivá, a proto je třeba jí věnovat v zimě speciální péči, pouhá rtěnka či lesk na rty bohužel nestačí. Pořiďte si na zimu výživný balzám či vazelínu, kterou vaše rty dostatečně promažete. Věřte, že popraskané a zarudlé rty nejsou úplně atraktivní.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.