Buďte fit i na dovolené

Letní měsíce znamenají pro většinu z nás období volna a dovolených. Čas, kdy definitivně vypneme své telefony, počítače a po náročném pracovním nasazení si dopřáváme zasloužené volno. Pokud jste však zvyklí věnovat se v průběhu roku množství sportovních aktivit, jako je návštěva oblíbeného fitness centra či pravidelné lekce tance a trochu vás děsí představa, že v rámci své dovolené budete muset tyto činnosti oželet, nezoufejte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zůstat fit i 1 500 km daleko od vaší posilovny.

Běh

Běh je snad tím nejméně náročným sportem, co se požadavků na okolí týče. Ať už vyrazíte na dovolenou do města, do hor, či k moři, vždy okolo sebe naleznete trasu, na níž se můžete vydat. A co je na běhu nejlepší: nepotřebujete k němu nic víc, než pohodlný pár sportovních bot.

Plavání

Velká část našich dovolených bývá spojená s pobytem u vody. Moře, jezero, bazén, a nebo i obyčejný rybník nám poskytují prostor pro oblíbený pohyb, při kterém zapojujeme celé tělo – plavání. Zaručujeme vám, že po týdnu u vody, během kterého si poctivě vyhradíte čas na několik kvalitních temp denně, bezesporu pocítíte zpevnění svalů a protažení celého těla.

Fitness

Patříte mezi fitness nadšence a představa, že si například čtrnáct dní neprotáhnete tělo na oblíbených strojích, vás příliš netěší? Zaměřte se při výběru dovolené na vybavení hotelu či resortu, který se chystáte navštívit. Množství lepších hotelů v dnešní době disponuje plně vybavenou tělocvičnou, některá zařízení dokonce nabízí i profesionálně vedené pohybové lekce.

Chůze

V našem výčtu nesmí chybět tento lidem nejpřirozenější pohyb. Mnoho z nás si to ani neuvědomuje, ale v rámci dovolené často nachodíme za jeden den tolik, kolik bychom v běžném pracovním procesu ušli za dny čtyři. Vidina poznávání nového prostředí je pro nás silnější, než pocit únavy. Zkuste si během svých pěších výletů na dovolené zapnout krokoměr a uvidíte, že se na něm večer objeví klidně 15 km, aniž byste je zaznamenaly.

Jízda na kole

Cyklistika je přirozeně spojená právě s letními měsíci. Patří-li jízda na kole mezi vaše oblíbené sporty, nic vám nebrání v tom, abyste své oblíbené kolo pevně připevnili ke střeše auta a vzali jej s sebou na dovolenou. Je-li vás dovolenkový cíl vzdálenější a k jeho dosáhnutí je třeba letadla, i vy si můžete výlety na kole užít. Ve většině měst, letoviscích a dovolenkových oblastech fungují bezproblémově půjčovny kol, které vám za poplatek stoj poskytnou. 

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.