Anti-aging zázrak

Zvládne víc než botox, laser a výplně dohromady. Obličejová jóga je nejnovější omlazující hit, který dokáže viditelně zpevnit a pozvednout tvář – takový přírodní facelift. Naučte se základní cviky pěkně krok za krokem!

Face jóga

Když zajdete v Londýně nebo Los Angeles do nejnovějších kosmetických studií, nenajdete tam žádná pohodlná lehátka a kelímky s krémy, ale jen řadu stolů, z nichž každý má své zrcadlo. Cvičí se tu nejnovější omlazující hit: obličejová jóga.

Tenhle trend přišel jak jinak než z Asie, kde se dělá naprosto běžně – i díky obličejové józe vypadají Asiatky výrazně mladší, než jsou.

Možná si ještě pamatujete obličejovou gymnastiku, face jóga je ale oproti ní daleko účinnější. Dokáže totiž s tváří to samé co jóga s naším tělem: uvolňuje napětí, zlepšuje průtok krve a hlavně zpevňuje svaly. Těch máme v obličeji rovných 43, ale používáme jich jen 30 %, a právě cvičením face jógy se naučíme ovládat je všechny. Cviky cíleně působí v hloubce pleti, stimulují tvorbu kolagenu a elastinu, takže při pravidelném cvičení dokážou viditelně pozvednout a vyhladit obličej. A to vše bez bolesti, krve a úplně zadarmo!

V Asii je obličejová jóga hitem. Kromě omlazení hodně pomáhá i na nesouměrnost tváře.

1. Cvik: Překvapení

Na co:

Pro hladší čelo a oči bez vrásek.

Jak na to:

Vykulte oči, jak nejvíc to jde, snažte se odhalit co nejvíce bělma. Pokuste se vydržet tak dlouho, dokud nezačnou oči slzet.

Jak to funguje:

Tímto nepohodlným výrazem cvičíte svaly okolo očí a také čelo. Při pravidelném cvičení funguje lépe než botoxové injekce.

2. Cvik: Hudebnice

Na co:

Pro plnější tváře a pevnější bradu.

Jak na to:

Zhluboka se nadechněte a nafoukněte tváře jako žába. Vydechněte a uvolněte.

Jak funguje:

Všimněte si, že lidé, co hrají na saxofon, mají vždy dokonale pevné tváře. Tento cvik funguje podobně – posílí vaše tvářové svaly a zabrání jim, aby se propadly.

3. Cvik: Odleť, vráno

Na co:

Proti vějířkům vrásek okolo očí.

Jak na to:

Dovedete si představit, že mrkáte jen dolním víčkem? Není to nic snadného, ale jde to. Napřed lehce zdvihněte a uvolněte spodní víčko, aniž byste pohnuly jinou částí obličeje. Pak prstem trochu zatlačte do vnějšího záhybu vějířků vrásek, což vytvoří tlak, který umožní svalu na spodním víčku pracovat. Jen se ujistěte, že nijak netlačíte ani netaháte za kůži, tato oblast je velmi citlivá. Pokožka také musí být čistá a lehce navlhčená, aby nebyla příliš napnutá.

Jak to funguje:

Vrásky okolo očí připomínají vraní pařáty a tenhle cvik zabraňuje skládání kůže v očním okolí.

4. Cvik: Loutka

Na co:

Proti nosoretním rýhám a povadlé linii tváře.

Jak na to:

Usmějte se a pěkně přitom ukažte zuby. Prsty jemně přitiskněte do záhybů mezi nosem a rty. Svaly zvedněte nahoru, špičkami prstů pro lehký odpor tlačte dolů.

Jak to funguje:

Tenhle cvik posílí svaly na tváři, aby nespadly, navíc zvedání tváří prsty krásně maže hluboké rýhy mezi nosem a rty. Obličejové svaly nemohou zvedat závaží ani běhat na pásu. Když na ně ale vyvinete tlak prsty nebo je donutíte změnit výraz, pomůžete je zpevnit.

5. Cvik: Ptáče

Na co:

Na zpevnění a vyhlazení krku.

Jak na to:

Špičkou jazyka se dotkněte patra, pak se usmějte a polkněte. Zároveň zvedejte bradu ke stropu.

Jak to funguje:

Zatímco na obličej nikdy nezapomínáme dát ochranný krém s SPF, krk často vynecháváme, což bývá důvod, proč je tato oblast jedním z prvních míst vykazujících známky stárnutí. Tato pozice je skvělá při zpevňování čelisti, protože posiluje nejen žvýkací sval, ale i platysmu neboli tenký sval v podkoží krku, který ovládá pnutí kůže na hrdle a pomáhá mimickým svalům.

6. Cvik: Buddhova tvář

Na co:

Na celkové uvolnění a vyhlazení tváře.

Jak na to:

Dobrá zpráva nakonec – toto cvičení je nejsnazší ze všech cviků face jógy! Při broukání óm se zastaví nejen naše mysl, ale i stárnutí. Představte si, že tvář Buddhy překrývá vaši tvář, jako ve Photoshopu. Stačí zavřít oči, vizualizovat bod mezi obočím a lehce se usmát.

Jak to funguje:

Tento cvik obnovuje návyky tváře, funguje téměř jako restart počítače. Většina lidí si totiž neuvědomuje, že tvář stále dělá nějaké grimasy, a to i když zrovna nemluvíme. Je to věc podvědomí a těžko se s tím bojuje, ale opakované grimasy vytvářejí vrásky, a tak je dobré umět obličej uvolnit.

Zdroj: srpnová Marianne 2017
Autor: Soňa Kotulková

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.