5 tipů, jak zproduktivnit váš cvičební plán

Máte rádi pohyb, snažíte se mu pravidelně věnovat, přesto vás ale občas přepadne pocit, že váš režim není zcela ucelený a odhodlání k lepším sportovním výkonům spíše klesá? Projděte si společně s námi následující rady, které vám dopomohou k vytvoření produktivnějšího plánu.

1. Vytvořte si plán, který budete dodržovat

Věnujte čas přípravě detailního rozvrhu vašich workoutů ještě před tím, než se vydáte do tělocvičny. Skutečnost, že už před samotným cvičením víte, jak bude probíhat, vám ušetří množství času, který byste jinak věnovali vymýšlení dalších postupů.

2. Udržujte vodu v ideální teplotě

Večer před tím, než se chystáte cvičit, naplňte láhev do půlky vodou a vložte ji přes noc do mrazáku. Druhý den před cvičením láhev vyjměte a dolijte zbytek jejího obsahu vodou o pokojové teplotě tak, aby se led v láhvi vytvořený začal pomalu rozpouštět. Tímto jednoduchým trikem si zajistíte, že vaše voda bude po celou dobu tréninku příjemně chladná a osvěžující.

3. Stanovte si potřebný prostor

Pokud v rámci svého tréninku plánujete provádět množství rozličných pohybů, jako jsou například výpady, kmity s kettlebell či skoky přes švihadlo, měli byste si vždy nejprve vytvořit potřebný prostor na dané cviky, aby vás tak nedostatek místa nepříjemně nepřekvapil například uprostřed cvičebního setu.

4. Opakujte cvičení

Snažte se ten samý cvičební plán opakovat více než jednou, abyste tak mohli snadněji pozorovat svá zlepšení. Zapisujte si časy či počty provedených sérií, aby se vám vaše výkony dobře porovnávaly.

5. Naplánujte si celý týden

Aby bylo vaše cvičení pestré, ideální je zaměřit se každý den v týdnu na odlišný druh cvičení. Pondělí věnujte kardiu, úterý silovému cvičení, další dny se zaměřte na vytrvalost, rychlost či další kardio. Neděle by měla poté být ve znamení odpočinku.

Autor: Marie Majerová

Další novinky ze světa módy

Katalog slev

Katalog slev

Lady karta na Facebooku

Mapa slev v Mobilní bance

App Store - QR code

Mobilní banka pro Váš iPhone.

Google play - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Android.

Windows Phone - QR code

Mobilní banka pro Váš telefon s operačním systémem Windows Phone 8.